A nyújtógyakorlatok 4 csodás hatása, amivel több energiára, rugalmasságra, erőre tehetsz szert, úgy, hogy közben megszabadulsz a fölösleges kilóktól is!
Aki egyszer rákapott a nyújtógyakorlatok (ami egyfajta jóga) ízére, az többé nem fogja tudni abbahagyni, mert a teste minden egyes mozdulatot imádni fog. Lássuk, miért is éri meg ilyen gyakorlatokat végezni.
1. Energiát ad testnek és léleknek
Egy kiadós nyújtógyakorlat után minden problémától megszabadulsz, a tested jó értelemben elfárad, de közben a lelkedben olyan energia szabadul fel, ami mindent eláraszt. Már elég napi 5-10 perces nyújtózkodási mozdulat, és máris fel leszel dobva, hiszen ilyenkor többek között a boldogság hormonnak nevezett endorfin is felszabadul a testedben.
2. Serkenti a vérkeringést
Ha erősíted az izmaidat, érdemes utána nyújtani, mert így serken a vérkeringésed, így nem fog kialakulni izomláz, mivel a szövetek megfelelő mennyiségű oxigénhez és tápanyagokhoz jutnak.
3. Rugalmassá tesz
Nyilván, aki nyújt, annak az ízületei rugalmasabbak, hajlékonyabbak lesznek, így javul a sportteljesítményed, de a mindennapi mozgás sem fog különösebb megpróbáltatást jelenteni, na és a testtartásod is sokkal jobb lesz.
4. Égeti a zsírt
Ha megtetszik ez a mozgásforma, idővel úgy belejössz a nyújtásokba, hogy csöpögni fog rólad a verejték, ami egyenlő a zsírégetéssel és a fogyással.
Fontos!
- mielőtt hozzákezdenél a gyakorlatoknak, mindenképp melegíts be
- nem szabad hirtelen ugrásokat, mozdulatok végezni, mert az izomszakadást, egyéb sérülést okozhat
- minden gyakorlat során tarts meg a pozíciót 20-30 másodpercig, a maximális hatás érdekében
1. Hegy pozíció
Két lábbal állsz a talajon, majd felnyújtod a karjaidat, lábujjhegyre állsz, és megpróbálod elérni a hegycsúcsot. Maradj így pár másodpercig, majd kezdd újra. Ne felejts el mélyeket lélegezni.
2. Híd pozíció
Feküdj hanyatt, a karjaidat tedd hátra, hogy a tenyereid érjék a talajt, majd emeld meg a medencédet és nyomd ki magad.
3. Láb nyújtási pozíció
Feküdj hanyatt, majd az egyik lábadat hajlítsd be, fogd meg a kezeddel és próbáld meg minél közelebb húzni a mellkasodhoz. Ismételd meg a gyakorlatot a másik lábaddal is.