KuriózumA norvég kórházak kis erdei faházakkal bővültek, hogy elősegítsék a páciensek gyógyulását

A norvég kórházak kis erdei faházakkal bővültek, hogy elősegítsék a páciensek gyógyulását

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A legtöbb kórházból pontosan az az egy dolog hiányzik, ami a testi és lelki gyógyuláshoz szükséges: a harmonikus természetes környezet.

A steril, túlságosan szabályozott, életidegen, lelketlen környezet sokszor még csak ront a helyzeten, mint javítana.

Van azonban egy olyan ország, ahol szerencsére egy kicsit jobban belegondoltak abba, hogy mire lenne szüksége még a betegeknek a teljes gyógyuláshoz. Manapság egyre nyilvánvalóbb, hogy az érzelmi jólét mennyire fontos a testi gyógyuláshoz, hiszen test lélek nélkül nem létezik, és fordítva.

Norvégiában úgy gondolták, hogy nagyon fontos a szabadban eltöltött idő a gyógyuláshoz, éppen ezért kis faházakat állítottak fel egy erdős területen. Leginkább a fiatalokat célozta meg ez a projekt, figyelembe véve, hogy mennyivel gyorsabban gyógyultak a páciensek, ha engedték, hogy fák között játszanak, sétáljanak.

Az ország két legnagyobb kórháza a Friluftssykehuset Alapítvány jótékonysági szervezetének segítségével létrehozta a Friluftssykehuset néven ismert kültéri ápolóhelyiségeket. A Snøhetta építészeti céggel együttműködve alakították ki azokat a test-, és lélekbarát tereket, amelyek a betegek gyógyulását nagyban elősegítik.

A friluftssykehuset szó jelentése a norvég friluftsliv (a természetben töltött idő fontossága) és a sykehus (kórház) szó összevonásából származik. Az első ilyen helyet a legnagyobb norvég kórház, az Osloi Egyetemi Kórház közelében lévő erdőben építették fel. A másik épület egy tó közelében található egy lombhullató erdőben, a Sørlandet Kórház közreműködésével Kristiansandban, Norvégia déli részén.

“A betegek kórházon kívüli juttatása segít ellazulni és megtalálni a szükséges erőt a gyógyuláshoz” – mondja Maren Østvold Lindheim, az oslói kórház gyermekpszichológusa. “A természet közelsége a remény érzését kelti bennük: sokkal több energiájuk van, reménytelibbek és kreatívabbak”.

Az ötlet nem új, hiszen az utóbbi időben a japán kormány bevezette a shinrin yoku vagy az „erdei fürdés” fogalmát, arra ösztönözve az embereket, hogy az ország nagyszerű erdős területeit használják terápiás céllal.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek