Úgy tűnik, hogy semmitől sem rettennek vissza az élelmiszergyártók annak érdekében, hogy bevételeiket növelni tudják. Még az sem jelent gondot, hogy a feldolgozás végtermékeit, más csomagolásban eladva értékesítsék. És ez az iparág komoly mérnököket és élelmiszerügyi szakembereket foglalkoztat.
Jelenleg Belgiumban, Olaszországban és más államokban is azon dolgoznak a kutatók, hogy a használhatatlan húskészítmények maradékait miként tudják olyan fehérjékben gazdag gélszerű termékeké alakítani, amelyet a fagylaltok készítésénél is fel lehet majd használni.
Egyes izomrészekkel, porcokkal, csontokkal egyszerűen nem tudnak a húskészítményekkel foglalkozó vállalatok mit kezdeni, így ezek a részek eddig a szemetesben végezték. A FoodProcessing.com oldal által közzétett információk szerint a levágott állatok mintegy 50 százalékát tudják feldolgozni a gyártók, a többi, fehérjében, zsírban gazdag testrészek legtöbbször komposztba, a kukákba kerültek, vagy éppen elégették ezeket a darabokat. Most a modern tudomány azon dolgozik, hogy ezt miként lehetne hasznosítani és feldolgozva, más típusú ételekbe belekeverni.
Lewis Page, a The Register-nek írott, kissé vicces, de mégis szomorú hangulatú cikkében megjegyzi, hogy ezen állati eredetű hidrolizált termékek könnyen belekeverhetők lesznek ezentúl akár a fagylaltokba is, mint rózsaszín zselatin. A gyártók természetesen ez ellen úgy védekeznek, hogy így kevesebb húsalapot kell kidobni, több terméket lehet előállítani és az élelmiszerek tápértéke pedig nagyobb lesz.
Ezt a módszert egy csirke- és pulykahús előállításával foglalkozó belga cég már használja is, hiszen olyan fehérjékben gazdag, a szárnyasok részeiből előállított dúsító szert használnak, amelyeket különböző élelmiszerekbe „injekcióznak”, hogy azok tápértéke magasabb, zsírosabb legyen. Egy orosz vállalat nyíltan vállalta, hogy a jövőben szeretne hidrolizált állati készítményeket felhasználni, hogy azzal „gazdagítsa” a fagylaltokat.
A vásárlók annyit tehetnek, hogy tudatos fogyasztókká „képezik” magukat, hiszen ha ezekre a szörnyű termékekre nem lesz igény, akkor remélhetőleg megszűnik ez az újabb élelmiszeripari rémálom.