Theo Fry még az egy évet sem töltötte be, de máris szembenézett a halállal. A 9 hónapos baba összesen 30 szívinfarktust kapott, és 17 műtéten esett át.
Theót vérmérgezés miatt szállították a liverpooli Alder Hey kórházba, és édesanyja szerint „mindenki arra számított, hogy meghal”. Később aortaív interrupciót diagnosztizáltak nála, ami egy ritka szívfejlődési rendellenesség, és azt jelenti, hogy az aorta kezdeti és a további szakasza között egy rövid szakasz hiányzik, és így nem pumpál vért a szervezetbe.
Miután már úgy tűnt, hogy Theo mégis felépül, 2017 januárjában újra visszakerült a kórházba, és több szívrohamot is kapott, de végül felépült, az orvosok legnagyobb döbbenetére.

Theo 2017 májusa óta, vagyis mindössze 8 napos kora óta küzdött egészségi problémákkal, és a szülei szerint a tünetei váratlanul jelentkeztek. Édesanyja, a 30 éves Fauve Syers elmondása szerint a kisfiú egy nap álmosabbnak tűnt a szokásosnál, aztán hirtelen kékes-szürkére váltott a bőrszíne.
A Salford Royal Kórházba szállították, ahol egy 40 orvosból álló csapat értetlenül állt az állapota előtt. Fauve és Theo apja, a 35 éves Steven Fry megtudták az orvosoktól, hogy a fiuk állapota kritikus, és bár nem tudták pontosan, mi lehet a baj, azt mondták a szülőknek, hogy a kis Theo szívelégtelenségben szenved, és ha nem műtik meg, meghal.

Január 31-én Dr. Ramana Dhannapuneni sebész elvégezte a szükséges műtétet, de a kisfiú közben szívrohamot kapott, majd később egy újabbat, miközben 3 hónapot az Alder Hey kórházban töltött. Ezután vérmérgezést kapott, amit sikerült legyőznie, és 2017 júliusában hazaengedték.
De a küzdelemnek ezzel még nem volt vége, ismét kórházba került veszélyesen magas pulzussal, december 21-én pedig újabb szívrohamot kapott, és 12 percre leállt a szíve.
Január 31-e előtt újabb két szívrohamot kapott, majd újabb 24 óra leforgása alatt összesen 25-ször állt le a szíve.

„24 óra alatt 25 alkalommal állt le a szíve. Borzasztó volt. Egyik roham jött a másik után. Tudtam, hogy már nem bír elviselni sokkal többet. Minden alkalommal, amikor újból megtörtént, az ápolónők hívták az újraélesztést végző csapatot. Nála nyomták meg a legtöbbször a jelzőgombot egy éjszaka leforgása alatt az intenzív osztályon, amennyire az ápolók vissza tudtak emlékezni” – mondta Theo édesanyja.
„Néztem, ahogy az újraélesztő csapat dolgozott rajta, és minden egyes mellkasi kompressziónál azt gondoltam: Istenem, ne hagyd, hogy ez legyen az utolsó lélegzetvétele” – tette hozzá az édesanya.

Dr. Ramana megműtötte a kisfiút, bár nem számított rá, hogy életben maradhat, de az operáció nélkül Theo mindenképpen meghalt volna. Dr. Ramana azt mondta, hogy a műtét kockázatos, és rájött, hogy Theo szívének bal kamráját hegszövet borítja, ezért kinyitotta a kamrát. Theo ezután már sokkal jobban volt, és elhagyhatta a kórházat.
„Mindenki, aki látja őt, megállapítja, mennyire boldog. Hihetetlen, min ment keresztül. Olyan erős” – mondta Fauve.

Dr. Ramana Dhannapuneni pedig elmondta: „Theo szenvedte a legtöbb szívleállást 24 óra alatt, amiről valaha hallottam – ez nagyon ritka és szokatlan eset. Azonnal meg kellett műteni, mert másképp nem sokáig maradt volna életben. A műtét nagyon kockázatos volt. Egyaránt alakulhatott volna jól vagy rosszul. De sikerült, és csodálatosan felépült. Elképesztő a változás, amin azóta átesett.”