Kuriózum8 viselkedésforma, melyet a nők akkor mutatnak, ha teljesen üresnek érzik magukat...

8 viselkedésforma, melyet a nők akkor mutatnak, ha teljesen üresnek érzik magukat az életben

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon és a Google Hírek-en!

A boldogság minden ember legfőbb vágya – leélni egy életet a kiteljesedés és az öröm érzésével. Bár sokan úgy vélik, a boldogságot nem is olyan nehéz meglelni, mint ahogyan gondolnánk, mégis az emberiség túlnyomó része boldogtalan.

Biztos ismersz olyan személyeket, akik kívülről rendben vannak, de aztán, amikor magukra maradnak, összezuhannak. Gondolkodtál már azon, milyen lehet egy nő, aki belül üresnek, elégedetlennek, boldogtalannak érzi magát? Sokféle jele van ennek a felemésztő érzésnek – az alábbiakban nyolc viselkedésformát fedünk fel, melyek erről a lelki sivárságról árulkodnak.

1. A kiszolgáló

Az a nő, aki mindenki mást maga elé helyez, aki csakis arra törekszik, hogy a környezetében mindenki más boldog legyen, nagy valószínűséggel legbelül boldogtalan. Ha állandóan másoknak próbál megfelelni, így vár megerősítést arra, hogy ér valamit, ami pillanatnyilag jó érzéssel tölti el. Hosszútávon viszont ennek az lesz a vége, hogy állandóan kihasználják őt, és még rosszabbul fogja érezni magát.

2. Az élvezetek rabja

Egy másik jele annak, ha egy nő legbelül boldogtalan, hogy túlzásba viszi az önkényeztetést (és könnyen evés- vagy alkoholfüggővé válhat). Sokan vannak, akik az ételt vagy az édességeket használják arra, hogy jobban érezzék magukat. És egy üveg bor is kiváló társaságot nyújthat – egy időre. Hosszútávon azonban ezek a szokások csak rontani fognak a helyzeten.

3. Féltékeny

Nem kell feltétlenül egy párkapcsolatban élned ahhoz, hogy féltékeny légy valakire. Egy barátságban, családi helyzetekben vagy a munkahelyi dolgokban is úrrá lehet rajtad ez az érzés.

Ha ismersz valakit, akinek ilyen problémái vannak, annak valószínűleg gondjai vannak az önértékelésével, és minden helyzetet úgy fog fel, hogy mások szándékosan akarják kirekeszteni őt. Ha egy nő nem magabiztos, nincs tisztában azzal, ki ő, ha legbelül üresnek érzi magát, akkor mindenféle helyzetben féltékeny lesz, mert a legrosszabbat látja magából, és azt gondolja, hogy mindenki más jobb nála.

4. Kedvetlen és goromba

Az állandó rosszkedv és lehangoltság a boldogtalanság egyik legnyilvánvalóbb jele. Aki üresnek érzi magát, az képtelen arra, hogy minden nap széles mosollyal dudorássza a legvidámabb dallamokat.

Az, ami belül zajlik benne, előbb-utóbb kivetítődik az arcára, a viselkedésére, a hangulatára anélkül, hogy ezt akarná. Mert ki szeretné világgá kürtölni a lelki problémáit? Ám a legjobb álarc is leesik egyszer. Ilyenkor pedig nem úgy kell reagálni rá, hogy „ó, csak női szeszély”. Az empátia és a nyitottság sokat segíthet egy ilyen női léleknek.

5. Krónikusan elégedetlen

Aki legbelül sivár, az semmivel sem elégedett, annak a szomszéd füve mindig zöldebb lesz. Aki itt és most nem érzi a boldogságot, az sehol a Földön nem fogja megtalálni. Nincs az a szomszéd kertje, amit ha megszerez magának, a legzöldebb lesz. Ez egy ördögi kör, amit csak úgy lehet megszakítani, ha az ember rádöbben: a boldogság igazából belülről fakad, önmagunkban rejlik.

6. Mindig elfoglalt

Ha ismersz valakit, akinek nincs egy szabad perce, állandóan pörög, úton van, munkát munkára halmoz és soha nem áll le, az minden bizonnyal a belső üressége és a boldogtalansága elől menekül. Ha lefoglalja magát, nem kell szembenéznie az érzéseivel. Lehet hajszolni az életet, a kimerülésig is lehet dolgozni. De egyszer muszáj lesz megállni, és akkor mi lesz?

7. Imposztor-szindrómás

Egyre gyakrabban merül fel ez a kifejezés. Arra használják, amikor azt hiszed, semmihez sem értesz, mindenben béna vagy, pedig nem is igaz. De annyira elhiteted ezt magaddal, annyira a fejedbe száll a gondolat, hogy nem vagy méltó a jobbra, nem érdemelsz többet, hogy feladod és lemondasz az álmaidról, amik egyébként egy karnyújtásnyira vannak tőled. Ha valaki ennyire lekicsinyli a saját képességeit, a teljesítményét, az értékeit, ha úgy érzi, ő egy csaló, és nem az ő érdeme az, amit elért, annak egy oka lehet: hogy legbelül üresnek érzi magát.

8. Menekül az értelmes kapcsolatok elől

Ismersz olyan nőt, akinek rengeteg ismerőse van, de valódi barátság nem fűzi senkihez? Esetleg olyant, akinek a népes társasága ellenére az arcára van írva, hogy magányos? Ez is a belső sivárság egyik jele. Ha nincsenek értelmes kapcsolataink, nem érezzük magunkat szeretve.

Nem érezzük, hogy érünk valamit, így magabiztosak is aligha lehetünk. És éppen amiatt, mert nem érezzük magunkat méltónak hozzá, nem merünk belevágni egy minőségi viszonyba. Pedig tanulmányok erősítik meg azt a tényt, hogy az emberi mivoltunk alapvető részei a tartalmas kapcsolatok! És nem a mennyiségre kell törekedni, hanem a minőségre. Egyetlen barát is elég, aki kezet nyújt, amikor szükségünk van rá, és akkor is mellettünk áll, amikor végre jól érezzük magunkat.

Legfrissebb

Hirdetés

Aktuális kedvencek

Ez is tetszeni fog

Kapcsolódó cikkek