Forradalmasította a vérvételt, egy csapásra dúsgazdag lett az egyetemi tanulmányait 19 évesen megszakító nő.
Vannak emberek, akik annak ellenére, hogy a világ legjobb egyetemeire nyertek felvételt, nem fejezték be tanulmányaikat, vagy neki sem fogtak. Említhetjük a két leghíresebbet, Bill Gatest, Steve Jobsot vagy Mark Zuckerberget, akiket a világ leggazdagabbjai között tartanak számon.
Ebbe az illusztris kategóriába tartozik a csupán Elizabeth Holmes is, aki a Stanford Egyetemen tanult, méghozzá kitűnő eredménnyel. 19 évesen azonban zseniális ötlete támadt, és elhatározta, hogy beindítja saját vállalkozását. 2003-ban fektette le az alapjait a Theranosnak keresztelt cége alapjait.
A cég forradalmasította a vérvételt és annyira bejött Holmes elképzelése, hogy a nő 2014-ben felkerült a világ leggazdagabb embereit felvonultató Forbes 400-as listára, amelyen ő a legfiatalabb nő, vagyona jelenleg 4,5 milliárd dollár.
A Thoranos megjelenéséig a vérvétel hosszas, sokszor ismételt és kellemetlen folyamat volt, Holmes megoldása azonban sokkal kényelmesebb, mivel egyetlen csepp vér elegendő hozzá, ráadásul olcsóbb is, mint az addigi vizsgálatok.
Az új eljárás esetén már nem szükséges laborba menni, hosszú sorokat kiállni, majd napokat várni az eredményre. Elég bemenni egy gyógyszertárba, ahol egy csepp vért vesznek az ujjbegyből, és 4 óra múlva már az alapvérképet is megkapjuk, amivel már felkereshetjük az orvosunkat. Ha további vizsgálatokra van szükség, ugyanabból a csepp vérből azokat is el tudják végezni.
Az ötlet kidolgozása 10 évbe telt, az eljárás pedig titkos, azonban az biztos, hogy az új módszerrel még hatékonyabb lett a vérvizsgálat, és kevesebb hibaszázalékkal működik.