A szerelem bolygója és istennője, aki nem veti meg az élvezeteket, a luxust és az anyagi bőséget. A gyönyörű nő archetípusát testesíti meg, akinek életében mindig győz a szerelem. A Vénusz kiskaput nyit a szívünkben, amin ha belépünk megtaláljuk saját énünket, annak szeretetével, tiszteletével együtt.
Mivel a Vénusz retrográd mozgásban fog tartózkodni a Kos jegyében, ez azt jelenti, hogy a következő napokban, ha azt szeretnénk, hogy minden remekül alakuljon a párkapcsolatunkban, akkor elsősorban magunkban kell rendet tennünk, mert csak így fejlődhet a közös élet. Ez a periódus egy önismereti teszt lesz, amikor kiderül, hogy mennyire tudunk hitelesek, szabadok, kifejezők lenni önmagunkkal szemben.
A Kos jegyében lévő Vénusz nem lesz jó hatással a maszkulin jegyeket hordozó nők életére, akik megpróbálnak dominánsak lenni.
Április 3-tól a Vénusz belép a Halak jegyébe, megnyugvást, gyógyulást, regenerációt okozva. Ugyanakkor felerősödik bennünk az együttérzés és a szerénység érzése, emellett eszünkbe juttatja azt, hogy Isten nélkül nem létezne semmi.
A Vénusz nem csak a párkapcsolatunkra, hanem a társas kapcsolatainkra is hatással lesz. Ahol többnyire nők vannak együtt, ott felütheti a fejét a nézeteltérés, a vita, a pletyka. Előfordulhat olyan is, hogy aki nem rég esett szerelembe, az most rájön, hogy mégsem az az ember az igazi számára.
Javaslatok, amelyeket érdemes megtenni:
- az érzelmeink újraelemzése, azok iránti felelősségvállalása
- érdemes pár szerződést átnézni, itt-ott kijavítani, ha szükség van rá
- a párkapcsolati hibák beismerése és jóvátétele
- a pénzügyek rendezése, ésszerűsítése
- kerülni kell a drága dolgok megvásárlását
Kerülendő dolgok:
- új párkapcsolat kialakítása
- házasságkötés
- ésszerűtlen költekezés
- drasztikus stílusváltás
- radikális döntéshozatal,
A retrográd Vénusz további hatásai:
- lehetséges, hogy ismét felbukkan egy régi szerelem
- a pénz újraértékelése
- az üzleti életben betöltött szerep újragondolása
- karmikus találkozás: “szerelem első látásra”
- a testkép javításának vágya
Ne feledjük, mindig van kiút, minden helyzetből. Csak harcolni kell, nem feladni, keményen küzdeni, és ha felszínre hoztuk a régi sérelmeinket, félelmeinket és megszabadulunk azoktól, legyőzhetetlenekké válunk.