A tudomány fejlődésének, előretörésének számtalan pozitív hozadéka van, kezdve a közlekedési eszközök fejlesztésétől, a számítástechnika világáig. Azonban minden felfedezés, és annak gyakorlatba ültetése, terjesztése egy sor hátránnyal is jár. Gondolhatunk itt az autókra, amely új alapokra helyezte a közlekedést, de az üzemanyag elégetésével felszabaduló káros gázok tönkreteszik a bolygó klímaberendezését.
Az elmúlt évtizedekben a genetika is gyorsütemben fejlődött. Ennek is vannak azonban árnyoldalai, főként amikor az ember úgy érzi, hogy mindenható, és állatokon igyekszik újabb és újabb kísérleteket végezni.
Még szörnyűbb, amikor a tudományt felhasználják az élelmiszeriparban, ahol az egyre növekvő fogyasztás miatt kell elérni azt, hogy minél gyorsabban és minél többet lehessen termelni. Ennek az eredménye a képen látható izombika is, a kék belga faj.
Ezek az állatok nem attól lesznek ennyire húsosak, izmosak, mert speciális táppal etetik, hanem már a laboratóriumokban eldől a sorsuk, ahol különböző génmutációkkal érnek el extrém eredményt, és hatalmas húsmennyiséget.
Ez viszont azzal jár, hogy a hatalmas testsúlyt az állat lába nem képes sokáig elbírni, így gyakorlatilag az alig pár évig tartó élete kínok közepette telik, a merev lábak idővel annyira meggyengülnek, hogy az állat képtelen lesz felállni, fekve tud csak ennyi, szörnyű fájdalmak közepette.
Már a látványa önmagában is visszataszító és természetellenes. És az, hogy ez nem más mint állatkínzás, amelyhez a tudomány is hozzájárult, egyszerűen felháborító és azonnal be kellene tiltani.