HolotropikumTudod, hogy mire jó a fehér fagyöngy?

Tudod, hogy mire jó a fehér fagyöngy?

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon és a Google Hírek-en!

A fagyöngy (Viscum album) jótékony hatását már évezredek óta használja az emberiség, karácsony környékén díszítésre használják, tartós asztali dísz, a gyógyászatban jelentős a szerepe.

Fotó: Flickr.com
Fotó: Flickr.com

A fagyöngy voltaképpen félélősködő növény, a leggyakrabban az alma-, a körte-, a birsalmafán, az erdei fenyőn, a nyárfán és a fűzfán telepszik meg. A ragacsos magvait a madarak hordják szét, a befogadó fa szárán megtelepszenek és annak tápanyagait felhasználva új növény fejlődik, de emellett saját magának is állít elő tápanyagot, hiszen fotoszintézisre is képes.

1. Akadályozza a rák fejlődését

Egy évig, minden este fogyasszunk egy bögre beáztatott fagyöngyből készült lét. Az ágak ne legyenek vastagabbak, mint a ceruzák. Áztassuk be 12 órán keresztül, reggeltől estig, vagy fordítva, ahogy kényelmesebb. A legjobb, ha desztillált, vagy pedig forralt vízbe tesszük ázni, de csak akkor, ha a víz már kihűlt, hiszen forró vízben minden hatóanyag kimegy belőle. Segít megakadályozni a rákos áttétek terjedését.

2. Megállítja a vérzést

A fagyöngyből készített teának vérzéscsillapító hatása van. Ha valakinek gyakran ered el a vére, legyen az orr, tüdő vagy gyomorvérzés bátran használja a fagyöngyteát. Napi egy csésze fagyöngytea rövid idő alatt megállítja a vérzést, időnként pedig ismételjük meg a kúrát, hogy a vérzési problémánk ne forduljon ismét elő.

3. Megszünteti a légzési nehézségeket

Az asztma és sok köhögés enyhítésére a fagyöngy nagyszerű megoldás. Egy kanál mézbe tegyünk egy csipet fagyöngyport, 3 csepp csomborból készült illóolajat és egy csepp menta illóolajat. Keverjük össze, majd egy hónapon keresztül, naponta négy alkalommal vegyük be a természetes gyógyszert.

4. Segít a vércukorszint szabályozásában

A fagyöngy tea, vagy áztatott fagyöngylé szabályozza a vérben található cukorszintet, remek gyógyszer a hasnyálmirigynek. Pár hónapos fagyöngy teázással nagyon sokat tehetünk azért, hogy elkerüljük a cukorbetegséget.

Figyelem! Szakértők szerint a nyárfán, körtén, nyírfán, hársfán, diófán, fűzfán növekedett fagyöngy igen mérgező, ezért ezekről ne gyűjtsük be. Ugyanakkor terhes nők nem fogyaszthatják, de a gyereknek sem ajánlott adni.

Gyűjtése:
A fagyöngyről a fiatal, leveles hajtásokat gyűjtsük. A gyűjtést egész évben lehet végezni.

Szárítás:
A fagyöngy szárítását csakis természetes úton végezzük, fénytől zárt, jól szellőző helységekben. 2-3 kiló növényből 1 kiló szárított fagyöngyöt nyerünk

Így használhatjuk helyesen a fagyöngyöt:

Tea készítése – hideg kivonatként használjuk. 100 ml vízbe tegyünk egy kanál fagyöngyöt és hagyjuk 8-10 órát állni, majd kissé melegítsük fel, majd szűrjük le.
Friss üdítő – a friss szárakat és leveleket préseljük ki
Kenőcs készítése – a fehér bogyókat disznózsírral keverjük el, az ebből készült kenőcsöt használhatjuk külsőleg

Megjegyzés:
A fagyöngyöt semmiképpen se keverjük össze a fakínnel (sárgafagyöngy), melynek sötét sárga bogyói vannak, amelyek szőlőszerűen helyezkednek el a növényen.

Legfrissebb

Hirdetés

Aktuális kedvencek

Ez is tetszeni fog

Kapcsolódó cikkek