Még emlékszem az első állásinterjúmra. A szívem úgy kalapált, hogy majd kiugrott a helyéből, a tenyerem izzadt, a lábaim remegtek. Az első kérdésre halk, elcsukló hangon válaszoltam. Ha tudtam volna már akkor tudatosan szabályozni a légzésemet, sokkal nyugodtabb lettem volna.
A színészek, énekesek, motivációs trénerek, politikusok, szóval akiknek közönség előtt kell beszélniük, gyakran alkalmazzák ezt a légzési technikát, mielőtt kilépnének a reflektorfénybe. Azelőtt egy csendes helyiségbe vonulnak, és mélyen lélegeznek. Egyszerűnek tűnik, de hatásos!
A tudatos lélegzés leállítja a fejünkben folyamatosan keringő negatív gondolatokat, így a fontos dolgokra tudunk majd összpontosítani, az agyunk jobban fog működni, mivel több oxigén áramlik majd be a szervezetünk, és jut el a központi idegrendszerhez.
A légzésünk önmagától működik, már a kisbabák is születésük után automatikusan lélegeznek. Ha megfigyeljük az újszülötteket, láthatjuk, hogy milyen mélyen és nyugodtan lélegzenek. Idővel viszont ezt a légzéstípust elfelejtjük, és felnőtt korunkra légzésünk inkább felszínes lesz, nem használjuk ki teljes tüdőkapacitásunkat. De gyakorlatokkal és némi kitartással, visszaállíthatjuk ezt a jótékony levegővételi technikát.
A mély lélegzetvétel tudatosan kell történjen, így szánjunk pár percet erre. Keressünk egy csendes zugot, és kezdjük el a gyakorlatot. Érdemes kipróbálni a 4-1-4 módszert, ami annyit jelent, hogy 4 másodpercig kell jó mélyen beszívni a levegőt, majd 1 másodpercig visszatartani, majd 4 másodperc alatt ki kell fújni. Gyakran szédülést tapasztalhatunk, ami attól van, hogy agyunk nincs szokva ilyen mértékű oxigénellátáshoz. Ez a légzési technika nem csak abban segít, hogy sikeresebbek legyünk a szakmánkban, hanem a boldogságérzetünket is fokozza.
Próbáljuk ki ezt a légzési technikát naplemente nézés közben. Teremtsünk kapcsolatot a lelkünk és a természet között. Csodás élményben lesz részünk, és nem kerül semmibe. Csak lélegeznünk kell, mélyen, és boldogabbak leszünk, mint valaha.