Ha gondozzuk, szeretjük, mindent megteszünk a szobanövényeinkért, akkor gyönyörűségükkel meg fogják hálálni törődésünket. Védeni kell a betegségektől, ártalmas környezeti tényezőktől, hiszen így már csak annyi a dolguk, hogy szépen fejlődjenek, és virágaikkal üdítsék, díszítsék fel lakásunkat.
A következőkben lássunk 10 hasznos tippet, amelyek segítenek abban, hogy csodás növények fejlődjenek a szobáinkban.
1. A szobanövények többsége szereti a cukrot, ezért egy fél kiskanál cukrot oldjunk fel 0,5 liter vízbe, és időnként ezzel locsoljuk a talajt.
2. A ricinus olaj egy remek tápszer. 1 kiskanál olajat oldjunk fel 1 liter vízben, főleg akkor érdemes ezzel öntözni a növényeket, mikor rügyezni készülnek.
3. A hamu nagyon hasznos természetes fertőtlenítőszer, de a talaj termőképességét is javítja. 1 evőkanál hamut tegyünk bele 1 liter forró vízbe, keverjük fel, majd egy hétig tegyük félre, időnként felkavarva a készítményt. 10 naponta öntözzük ezzel az oldattal a virágainkat.
4. Készítsünk gránátalma héjból és vízből tápoldatot. Egy alma héjára öntsünk egy liter vizet, majd hagyjuk állni egy napig, utána már készen is van a folyékony növényi tápanyag.
5. Egy aszpirint oldjunk fel 1 liter vízben, időnként ezzel öntözzük meg a virágokat, ezáltal erősítve az immunrendszerüket.
6. Egy kiskanál aloe vera gélt oldjunk fel 0,5 liter vízben, ezzel öntözzük a növényeket.
7. A fikuszokat egy hónapban egyszer öntözzük meg édes, cukros vízzel, így a leveleik fényesebbé válnak. Egy kiskanál cukrot oldjunk fel 1 liter vízben, és ezzel kell öntözni havonta a fikuszt.
8. 0,5 kg csiperke gombát vágjunk fel kisebb darabokra, majd áztassuk be 0,5 liter vízbe. Egy napig érleljük így a tápoldatot, majd utána szűrjük át a gombás vizet egy másik üvegbe, és kezdjük el az öntözést.
9. Egy fiola B12-vitamint oldjunk fel 1 liter vízben, majd egy hónapban kétszer ezzel a szerrel kell meglocsolni a növényeket.
10. A banánhéj káliumban, magnéziumban és foszforban gazdag, ezért érdemes apró kis kockákra vágni, majd ezzel szórni meg a növények földjét, így öntözéskor ezek a tápanyagok bejutnak a talajba, onnan meg a virágokba.