Azt gondolnánk, hogy zuhanyzás után teljesen tisztán lépünk ki a fülkéből, közben lehet, hogy veszélyesebb baktériumokat viszünk be a testünkbe.
Ennek az egyik oka az üzletekben kapható luffaszivacs lehet, ami egy nagy uborkához hasonlító szivacsos növény. Azonban nem csak a luffaszivacs jelenthet egészségügyi kockázatot zuhanyzáskor, hanem a többi fürdőszivacs is, amelyet régóta használunk.
Zuhanyzáskor több elhalt hámsejt távozik a testünkről, amelyek többsége a szivacsban marad, így az itt tenyésző, nedves, meleg környezetet imádó baktériumoknak minden adott a szaporodásra.
Dr. Heidi Waldorf, a New Yorki The Mount Siani Medical Center dermatológus professzora szerint egy fertőzött szivacs azért veszélyes, mert egy esetleges sérülésen, seben keresztül a baktériumok könnyen bejuthatnak a szervezetbe, ahol akár súlyos betegséget idézve elő.
Most nézzünk 5 jótanácsot, hogy a szivacsunk ne váljon fertőző góccá!
1. Mikor végeztünk a szivacsos mosakodással, alaposan mossuk ki a szivacsunkat a csap alatt, hogy eltávolítsuk róla az elhalt bőrsejteket, majd szárítsuk ki alaposan, és tegyük be egy fiókba.
2. Ha már kellemetlen szagot kezd árasztani a szivacs, akkor dobjuk a kukába. Nem éri meg kockáztatni az egészségünket.
3. Láb-, intim borotválkozás után ne használjuk a szivacsot, mert bőrünk még érzékeny és sérülékeny.
4. Érdemes hetente fertőtlenítő oldatba tenni a szivacsunkat, hogy a kórokozók elpusztuljanak.
5. Mindig legyen egy új szivacs, mert a régit 3 hetente cserélni kell.