Mila Smith társkereső szakértő megosztotta, melyek a leggyakoribb hibák, amiket az emberek elkövetnek a randevúzás során, és azzal kapcsolatban is adott néhány tippet, hogy tarthatunk fenn egészségesebb romantikus kapcsolatokat.
Mila Smith a saját rossz tapasztalatai miatt lett társkereső coach, és 2021-ben indította el saját weboldalát a férjével, Jeremyvel, hogy segítsen másoknak kiigazodni a párkeresés útvesztőiben, valamint tanácsokat ad azzal kapcsolatban, hogy lehet fenntartani egy egészséges kapcsolatot, ha az ember már megtalálta a hozzá illő társat.
„Ha visszamegyünk a legelejére, nekem személy szerint nem volt igazán jó párkapcsolati előéletem. Volt néhány sikertelen hosszú távú kapcsolatom, majd egy sor olyan kapcsolatom, amelyek nem vezettek sehová – nem a próbálkozás hiánya miatt” – idézte fel Mila. „Sokat gondolkodtam és kutattam, és rájöttem, hogy nem voltam peches, és ennek semmi köze a szerencséhez, hanem a döntéseimhez” – tette hozzá.
Miután azonban 2018 februárjában megismerkedett mostani férjével, Jeremyvel, a pár hamarosan azt tapasztalta, hogy a barátaik hozzájuk fordulnak párkapcsolati tanácsért, ezért döntöttek úgy, hogy komolyabban kezdenek foglalkozni a párkapcsolati tanácsadással.
„Nagyon sok területen van támogató hálózatunk, például karrier-támogatás, üzleti coaching, szülői tanfolyamok, pénzügyi tanácsadás. Az élettárs kiválasztása azonban néha a véletlenre van bízva. Bár a szerelem egy érzelmi fogalom, feltétlenül hallgassunk a fejünkre is. Nagyon fontos, hogy a szívünk mellett a fejünk is zöld utat adjon” – érvelt a társkereső coach.
Az évek során Mila számtalan egyedülálló embernek segített, attól kezdve, hogy felismerjék, mit akarnak valójában egy kapcsolattól, egészen addig, hogy a megfelelő gondolkodásmóddal kezdjenek randizni.
„Sok ember hordozhat negatív érzelmi terhet a korábbi kapcsolataiból, vagy néha még mindig nem tették túl magukat az exükön. Ideális esetben semmit sem akarsz érezni az exed iránt. Sem szeretni, sem gyűlölni nem túl jó, és mindkét érzelem hatással van a következő kapcsolatra. A múltbeli érzelmi terhek elengedése nagyon fontos első lépés. Ez különböző emberek esetében másképp működhet” – magyarázta a szakértő.
„Ami szintén nagyon gyakori, hogy az emberekből hiányzik az önismeret. Meg vannak győződve arról, hogy szükségük van valamire a kapcsolatban, és van valami, amit akarnak. De amikor elkezdünk ténylegesen beszélni arról, hogy miért, az emberek gyakran sok mindent felfedeznek magukról. Fontos az önismeret – a helyzetük, a párkapcsolati igényeik és szükségleteik megértése” – folytatta Mila.
Emellett az is fontos, hogy tudjuk, mit várunk egy potenciális partnertől. „Jó, ha mentálisan vagy akár papíron is készítünk egy listát arról, hogy mit szeretnénk a partnerünkben, mert ez olyan, mintha bevásárlólista nélkül mennénk éhesen a szupermarketbe – lekapkodjuk a polcokról a dolgokat, és a végén valószínűleg egy fölösleges dolgokkal teli bevásárlókocsit kapunk.” Ha azonban van egy konkrét elképzelésünk arról, mire van szükségünk, tudatosabban választhatunk.
Egy másik gyakori hiba, amit a szakértő kiemelt, az önbizalomhiányból fakad, ami arra készteti az embereket, hogy a randi előtt inkább amiatt aggódjanak, vajon tetszeni fognak-e a másiknak, ahelyett, hogy arra koncentrálnának, vajon számukra megfelelő partner lehet-e a másik fél.
Emellett, ha már egyszer megtaláltuk a számunkra megfelelő partnert, a kapcsolat rendszeres karbantartást is igényel.
„Amikor egy új és alakulófélben lévő kapcsolatba kezdenek, azt hiszem, a két fő kihívás az, hogy az emberek hihetetlenül nehezen bíznak valakiben, és hihetetlenül nehezen vállalják az elköteleződést, másrészt pedig néha túl gyorsan vonnak le következtetéseket” – érvelt a coach. „Szerelembe esni könnyű. Egyáltalán nem igényel erőfeszítést. De egy hosszú távú kapcsolat, egy házasság fenntartása már egy másik történet.”