A híres orosz bioenergetikus, Serghej Nicolaevici Lazarev a könyveiben gyakran ír arról, hogy amikor pletykálkodásra kerül a sor, akkor magunk köré egy negatív energiamezőt alakítunk ki, de annak is rosszat okozunk, akit éppen a háta mögött kitárgyalunk.
És ha őszintén magunkba nézünk, viszonylag sok időt töltünk pletykálkodással, ami egyáltalán nem okoz kellemes, pozitív légkört. Sőt nagyon sokat árthat. A folyamatos pletyka, gúnyolódás, ártó szavak nem tesznek jót senkinek, főleg ha még utána egy adag panaszkodást is lefolytatunk. A legveszélyesebb, ha a szüleinkről, gyerekeinkről, rokonainkról pletykálkodunk.
Miért rossz a pletyka?
Mikor valakire gondolunk, és elkezdünk róla beszélgetni egy másik emberrel, akkor gyakorlatilag nem információcsere, vagy -megosztás zajlik, hanem egy negatív légkör megteremtése köztünk és a kibeszélendő fél között. Ugyanis ilyen hatásuk van a negatív gondolatoknak. És napjainkban ez még erősebben érvényesül, mivel a Föld energiavibrációja nagyon megemelkedett, így a negatív gondolatoknak valóban ártó hatásuk lehet, amely emberek életét teheti tönkre.
Éppen emiatt kell folyamatosan törekednünk arra, hogy jók legyünk, aktívan vegyünk részt a jóban, hiszen nem elég az már, hogy szándékosan senkinek sem akarunk ártani, és amúgy mi megvagyunk a saját kis világunkban.
Érdemes a következő imádsággal kezdeni a napot: “Uram, adj egészséget a családomnak, a rokonaimnak, az ismerősöknek, és türelmet nekem. Hogy békében, szeretetben éljünk egymással, míg el nem szólítasz.”
A negatív szavak és mondatok, a rosszindulatú pletyka előbb a lelki egészségünket kezdi ki, majd évek múlva a fizikai testünkre is kiterjedhet, betegségek formájában.
Akik szép időskort éltek meg, legtöbbjük lelkileg harmonikus életet élt, ez a közös pont a 100 évesekben. Nem foglalkoztak a negatív dolgokkal, a siránkozással, panaszkodással, pletykálkodással.
Inkább barátkozással, együttérzéssel, szeretettel töltötték az idejüket, és azért dolgoztak, hogy megvalósítsák álmaikat. Ez a lelki boldogság titka, a pletykát igyekezzünk elfelejteni.