Ha nem szeretnénk kellemetlen helyzetbe kerülni egy fontos megbeszélésen, akkor érdemes betartani pár aranyszabályt. Lássuk melyek a legfontosabbak.
1. Ha találkozunk egy kismamával, akinek a gyerkőce épp a babakocsiban alszik, ne fogalmazzunk meg kritikát a kicsi külsejével kapcsolatban. Még akkor is tartózkodjunk a negatív kijelentésektől, ha a kismama megkérdi a véleményünket. Ha mégis megjegyezzük, hogy nem igazán tetszik a gyereke, akkor szinte biztos, hogy konfliktushelyzet alakul ki.
2. Nem minden esetben előnyös, ha kifejezzük a lelkesedésünket, vagy elmondjuk a panaszunkat, főleg, ha bírósági tárgyalásra kerül sor, netán egy újságíróval kell elbeszélgetnünk.
3. Fontos az is, hogy ha arra kérnek, hogy egy témában fejtsük ki a véleményünket, ne a kritikával, negatívumokkal kezdjük, még ha azt is gondoljuk. Előbb emeljük ki a pozitívumokat, majd utána térjünk rá a hiányosságokra. A lényeg, hogy építő jellegű kritikát fogalmazzunk meg, vagy legalábbis törekedjünk erre.
4. Nem kell mindig válaszolni a kérdésre, amit feltesznek, főleg, ha intim jellegű, vagy valakinek a titkáról érdeklődnek, aminek mi a birtokában vagyunk. Egyszerűen közöljük a kérdezővel, hogy erre nem válaszolunk.
5. Hallgatni arany, tartja a mondás, ami sok esetben igaz, hiszen nem kell mindig beszélni, hanem fel kell ismerni a helyzetet, amikor jobb, ha csendben maradunk, és figyelmesen követjük az eseményeket. Sokszor többet tanulunk ezekből a helyzetekből, mint azt hinnénk.