A kukoricabajusz egy nagyszerű természeti kincs, ugyanis bővelkedik káliumban és K-vitaminban, amelyek nagyon fontosak az emésztésünk számára, de emellett használatával megelőzhetjük a húgyúti fertőzéseket, a vérrög, a vesekő, az ágyba vizelés kialakulását, valamint a vércukorszint megemelkedését.
A kukoricabajuszból teát kell készíteni. Íme, a módszer!
Két evőkanál aprított kukoricabajuszt tegyünk bele egy kisebb fazéknyi forrásban lévő vízbe, majd zárjuk el a tüzet alatta, és 15 percre födjük le. A teába tegyünk mézet, ha édes ízt szeretnénk elérni. A finom főzetből naponta 2–3 csészével kell elfogyasztani.
Alkoholos tinktúra
Egy kisebb befőttes üveget töltsünk meg ¼ részig kukoricabajusszal, majd öntsük fel erős alkohollal, például vodkával. Az üveget 6 hétig tároljuk egy sötét, hűvös helyen, időnként rázzuk fel. 6 hét után ebből a tinktúrából kell elfogyasztanunk egy ¼ , vagy ½ teáskanállal, naponta legalább 2–3 alkalommal. Gyerekeknek csak pár cseppet szabad adni. Mézet is bele lehet keverni, hogy jobb íze legyen.
Ágyba vizelés ellen
A kukoricabajusz a legyengült, beteg húgyutakat is rendbe szedi, így az éjszakai ágyba vizelés is elkerülhető lesz. Főként 4–5 órával lefekvés előtt kell meginni egy bögre kukoricabajusz teát.
Prosztatagyulladás ellen is jó
A kukoricabajusz teája meggátolja a vesekő, a húgyúti fertőzés és még a prosztatagyulladás kialakulását is. Tegyünk a forró vízbe cickafarkot, így a tea még hatásosabb lesz.
Nem lesz gond a vérröggel sem
Rendszeresen fogyasszuk a kukorica bajuszból készült teát, ami megakadályozza a vérrögök kialakulását, ugyanakkor méregteleníti a szervezetünket.
Magas vércukorszint
Egy 2003-as tanulmány szerint a kukoricabajuszban lévő hatóanyagok csökkenti a vércukorszintet, így megelőzhető a cukorbetegség, de jót tesz a hasnyálmirigy működésnek, így megéri teát főzni belőle.