OtthonNyolc egyszerű módszer, amivel jelentősen spórolhatunk az energiaszámlákon

Nyolc egyszerű módszer, amivel jelentősen spórolhatunk az energiaszámlákon

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Sokan keressük a módját annak, hogyan csökkenthetnénk az energiaszámláinkat a tél közeledtével, és ez a nyolc trükk a segítségünkre lehet ebben.

Fontos azonban, hogy mindezt úgy tegyük, hogy közben ne tegyük kockára a saját egészségünket, mivel ha nem fűtjük megfelelően az otthonunkat, az legyengítheti az immunrendszerünket, így nagyobb lehet a légúti fertőzések és a megfázás kockázata, ugyanakkor a megnövekedett vérnyomás növelheti a stroke és a szívroham kockázatát is. Ez különösen fontos mindazok számára, akik valamilyen krónikus betegségben, például cukorbetegségben vagy szívbetegségben szenvednek, illetve a 65 éven felüliek számára.

Ugyanakkor, ha nem fűtünk, a megnövekedett páratartalom növeli a penészesedés esélyét is, ami allergiás reakciókat és egyéb egészségügyi problémákat is okozhat. Ráadásul, ha a csövek befagynak, a javítás komoly költségekkel járhat.

A cél tehát sokkal inkább az, hogy különböző trükkökkel hosszabb ideig megőrizzük a meleget az otthonunkban.

Először is, ha a fűtőtestek külső falon vannak elhelyezve, a szakértők azt javasolják, hogy helyezzünk mögéjük olyan anyagot, például fóliát, ami visszaveri a hőt. A másik dolog, amire érdemes odafigyelni, a huzat.

Fontos, hogy szigeteljünk minden olyan nyílást, vagy repedést, ahol a hő távozhatna. Az is sokat segíthet, ha csukva tartjuk az ajtókat, és ha vannak olyan helyiségek, amiket nem használunk, azokban lecsavarhatjuk a radiátorokat.

A függönyöket, sötétítőket is elláthatjuk egy plusz szigetelőréteggel, vagy vastagabb anyagból készült változatokat is használhatunk, de figyeljünk arra, hogy a szigetelésként használt anyag ne legyen gyúlékony.

Az okos termosztátok beszerelése szintén jó ötlet lehet, mivel ezek lehetővé teszik, hogy akár távolról, a telefonunkról is szabályozni tudjuk az otthonunk hőmérsékletét. A szakértők egyébként azt javasolják, hogy még ha hosszabb időre el is utazunk, érdemes legalább 15 Celsius-fokon tartani a fűtést, így a csövek nem fagynak be.

Bár az egyszerű fapadló jól mutat, érdemes elgondolkodni néhány szőnyeg beszerzésén is, mert ezek jobban megtartják a hőt.

Ha bojlert használunk a víz melegítésére, az is nagy segítség lehet, ha szigeteljük magát a meleg vizes tartályt, így a víz lassabban hűl vissza, és nem kell folyamatosan újramelegíteni azt, ami sok energiát megspórolhat.

A tető- és padlásszigetelés, bár meglehetősen költséges lehet, hosszútávon szintén segíthet a megtakarításban. A szakértők szerint, ha helyesen végzik, a szigetelés akár 40 évig is kitarthat, és sokszorosan megtérülhet az évek során. Fontos figyelembe venni, hogy szigetelés nélkül a hő körülbelül 25%-a a tetőn keresztül távozhat.

Végül, bár fontos, hogy a hideg hónapokban is szellőztessük az otthonunkat, hogy ne alakuljon ki páralecsapódás, győződjünk meg arról, hogy az ablakok megfelelően zárnak, mert az esetleges réseken át sok hő kiszivároghat.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek