A mobiltelefon-függőség jelentős problémává vált napjainkban. A készülék hiánya egyes személyek esetében kognitív problémákat okozhat, sőt egyes esetekben fizikai rosszullétet is kiválthat. Az egyik legújabb erre irányuló kutatás kimutatta, hogy az emberek sokkal gyengébben teljesítenek olyan teszteken, amelyek koncentrációt és odafigyelést igényelnek, amikor nincs náluk a mobiltelefonjuk.
A kutatás szerint a mobiltelefon hiánya egyeseknél emeli a pulzusszámot, szorongást és egyéb kellemetlen érzéseket kelt. Az egyik legújabb kutatást a Daily Mail idézi.
A Missouri Egyetem újságíró iskolájának doktorandusza, Russel Clayton kutatásvezető elmondta, hogy az eredményeik azt mutatják, hogy az Iphone-októl való elkülönítés negatív hatással van a mentális erőfeszítést igénylő feladatok hatékony elvégzésére.
Kiderült, hogy a mobiltelefon a tulajdonos személyének kiterjesztése is lehet, így amikor elválasztják tőle, egy önmagáról való „lemondási” folyamaton megy át a személy, és ez negatív közérzetet eredményez.
A kutatók azt javasolják, hogy az okostelefon használók semmiképp se tartsák távol maguktól a készülékeiket azokban az időszakokban, amikor nagy szükség van a koncentráció-képességükre. A kutatás ugyanakkor kimutatta, hogy amikor a telefon csöng, és a hívott fél nem tud válaszolni, mert éppen egy egyszerű nyelvi tesztet old meg, akkor a pulzusszám és a vérnyomás megemelkedik, szorongás és kényelmetlen érzés jelentkezik.