Biztosan sokan emlékeznek, mikor nagymama vasárnap süteményt készült sütni, és a finom, édes csokis alapanyag miután a tepsibe került, az edény falán és alján még mindig volt az összekevert, folyékony állagú alapanyagból.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
Ez volt az unokák egyik kedvenc része, hiszen alig várták, hogy kinyalogassák azt. Bölcs volt az a nagymama, aki nem nagyon engedte, hogy ezt megtegyék a gyerkőcök, hiszen akár szalmonella baktériumból is benyalhattak volna a finomsággal együtt.
Ez a gyermekkori emlék még sokunkban él, ezért van aki még most is lenyalja a kanalát, mialatt összeállítja például a brownie süti alapanyagát, vagy ott van a közkedvelt majonéz is, az aioli szósz, ami köztudottan nyers tojást tartalmaz. Különösen a háztáji tojások esetében nagy a kockázat, hiszen az üzletekben a legtöbb szállítmányt kezelik szalmonella ellen.
A szalmonella baktériuma a tyúkot fertőzi meg, így az bekerül az általa tojt tojásba is. Sajnos nehéz megállapítani melyik kotkodácsolóban van a baktérium, teszteket kell elvégezni rajtuk, hogy kiderüljön, fertőzöttek-e. Ha tojást fogyasztunk, akkor ajánlott megsütni azokat, hiszen a 75 Celsiusnál nagyobb forróságot a baktérium nem éli túl, elpusztulva nem okozhat problémát.
Ha mégis megfertőződünk, akkor a tünetek között hasmenés, láz, hányás jelentkezhet, érdemes orvoshoz fordulni, különösen gyerekek, legyengült idősek esetében. Amerikában évente mintegy 1,2 millió fertőzést jegyeznek, de ez a szám szerencsére csökkenőben van.