Kámforos kis zsákkal a nyakában feküdt le! Kipihenten, energikusan ébredt! Érdemes kipróbálni a technikát!
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A kámfor egy fehér, áttetsző, kristályos szilárd anyag, amelyet a Japánban, Kínában és Borneo szigetén növő örökzöld fából, a kámfor fából vonnak ki. Az illata, aromája utánozhatatlan, és több kozmetikai termékben megtalálható, mivel számos jótékony gyógyhatással rendelkezik. Ezek közül talán a legismertebb az érzéstelenítő hatása, amelyek külsőleg kell alkalmazni, de nem szabad sokat kenni a bőrre, mert irritációt okozhat.
Nézzük, milyen további jótékony hatással rendelkezik a kámfor:
- serkenti a vérkeringést
- enyhíti a visszértágulást
- javítja az emésztést
- csökkenti a gyulladásokat, a haspuffadást
- enyhíti a légzési problémák okozta tüneteket
- csökkenti a stresszt
- megszünteti az álmatlanságot
Egyre gyakrabban találkozhatunk a kámforos zsákocskákkal, amelyek sok embernek segítettek abban, hogy át tudják aludni az éjszakákat, hogy többé ne hánykolódjanak álmatlanul az ágyban. A zsákocskát a nyakba kell akasztani, így a kámfor különleges illata enyhíti a köhögést, kitisztítja az orr és a tüdő járatait.
Egy kis zsákba tegyünk bele pár kámfor kristályt, és kössük fel a nyakunkra, hogy az, az éjszaka folyamán a mellkasunkra kerülhessen.
Másik megoldás a kámforos inhalálás, amihez egy kisebb kámfor kristályt kell meleg vízbe feloldani, majd a gőzt belélegezni.
A kámfornak ugyanakkor izomgörcsoldó, idegnyugtató, gombaellenes hatása is van.