Azok az orvosok, akik zenét szoktak hallgatni a műtétek alatt sokkal nyugodtabbak. Sok filmben látni, hogy a sebészek maximális hangerőn bömböltetik a zenét, többen kemény metált hallgatnak, és ez számos nézőben visszatetszést kelt. Nem kellene, mivel a zene úgy a betegre, mint az orvosra jótékonyan hat.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről

A Cardiff Egyetem kutatócsapata legújabb kutatásában arra kereste a választ, hogy milyen zene alkalmas a műtőtermi hallgatásra, ugyanakkor egy olyan listát is összeállított, amely teljesen alkalmatlan zeneszámokat tartalmaz.
Az ajánlott darabok: Bee Gees – „Stayin Alive”, Sade – „Smooth Operator”, Wham – „Comfortably Numb”, Pink Floyd – „Comfortably Numb”, Coldplay – „Fix You”.
A következő számok viszont nagyon nem ajánlottak műtét közben, különösen akkor, ha a páciens részleges altatásban van: Queen – „Another one bites the dust”, REM – Everybody hurts”, Radiohead – „Knives Out”, Red Hot Chilli Peppers – „Scar Tissue”, Bob Dylan – „Knockin’ on heaven’s door”.
A kutatók szerint a műtőben szolgálatot teljesítő orvosok és asszisztensek 80 százaléka hallgat zenét operáció közben. A kutatásból az is kiderült, hogy a legtöbb esetben a fősebész választja ki milyen zene szólhat a műtét alatt.
A szakemberek elmondták, az orvosok és asszisztensek úgy tekintenek a zenére, mint egy hatékony kommunikációs közegre, ami egyben csökkenti a szorongást és javítja a hatékonyságot. Hozzátették: a zenehallgatás jelentősen javítja a sebészek teljesítményét, mivel javítja a koncentrációképességet.