OtthonÍgy érheted el, hogy a mikulásvirág teljes pompájában virágozzon karácsonykor

Így érheted el, hogy a mikulásvirág teljes pompájában virágozzon karácsonykor

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) élénkpiros virágaival (amelyek valójában színes fellevelek) és mélyzöld leveleivel a karácsonyi időszak egyik legjellegzetesebb szimbóluma, hiszen megfelelő gondozás mellett november és február között virágzik. Ráadásul ez a különleges növény népszerű ajándéknak is számít, sokan azonban azt tapasztalják, hogy a növény nem sokkal karácsony után elhullatja a leveleit, és elpusztul – írja a Mirror.

Bár a levelek elhullatása természetes folyamat, ahhoz, hogy a következő évben ismét kihajtson, megfelelő gondozásra van szüksége. Az egyik fő ok, amiért a mikulásvirágok hajlamosak elpusztulni, ha szélsőséges hőmérsékleteknek vannak kitéve, ami az évnek ebben az időszakában gyakori, a kinti hűvös időjárás és a meleg, fűtött belső helyiségek miatt.

Az is fontos, hogy miután megvásároljuk a növényt, ültessük át azt, és figyeljünk arra, nehogy túlöntözzük. Tartsuk világos, huzatmentes helyen, és csak akkor öntözzük meg, amikor a talaj felső rétege kezd kiszáradni.

Arra is figyeljünk, hogy ne tegyük ki közvetlen napfénynek, mert az megégetheti a leveleket.

A mikulásvirágok a legjobban 13 és 15 Celsius-fok közötti hőmérsékleten fejlődnek, és nagyon fontos, hogy lehetőleg távol tartsuk őket az ablakoktól, ajtóktól, hőforrásoktól, minden olyan helytől, ahol nagyobb hőingadozásnak lehetnek kitéve.

Egy másik fontos szempont a magas káliumtartalmú tápszer használata, de azzal is elősegíthetjük a virágzást, ha a lakás egy sötét részébe helyezzük a növényt napi 12 órára, megvonva tőle mind a természetes, mind a mesterséges fényt.

A páratartalom növelése szintén fontos a mikulásvirág egészségének megőrzéséhez.

Az is lényeges, hogy már vásárláskor meggyőződjünk arról, hogy egészséges növényt választunk, és lehetőleg ne vásároljunk olyan növényt, amit hideg, huzatos helyen tartottak – például a bejárat közelében – mert ebben az esetben előfordulhat, hogy már eleve károsodott, és nem sokáig marad életben.

A növény levelei rendkívül érzékenyek a hidegre, ezért érdemes becsomagoltatni, hogy megvédjük hidegtől, miközben hazavisszük.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek