A nyár egyik kedvenc csemegéje (hiszen a nevében is benne van) a csemege kukorica. Sokan imádják, de azt már kevesebben tudják róla, hogy mennyire egészséges. Amíg még lehet, fogyasszunk minél többet belőle.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott
Magas a rosttartalma, sok benne a magnézium, mangán, foszfor, C- és B-vitaminok. Folsav tartalmának köszönhetően energiával tölti fel a szervezetet. A szívinfarktust is megelőzhetjük vele, hiszen elég magas a magnéziumtartalma.
A narancssárga gyümölcsök és zöldségek általában tartalmaznak beta-cryptoxanthint, ez a vegyület segít a tüdőrák megelőzésében. A kukorica szinte száz százalékban telítetlen zsírsavakat tartalmaz, emellett fellelhető benne az E-vitamin, mely növeli a vér oxigén szintjét, és csökkenti a koleszterinszintet. Gyakori fogyasztása által a szervezetből kiürülnek a toxikus anyagok. Ajánlatos magára fogyasztani, mivel, ha más élelmiszerekkel társítjuk túl sok kalóriához jut a szervezetünk egyszerre.
A kukorica tiamin tartalmának köszönhetően késleltethetjük az agy öregedését, és pozitívan befolyásolja az idegrendszert is. Ha tiamin hiány lép fel a szervezetben, könnyebben alakul ki az Alzheimer-kór. Rendszeres fogyasztása által erősödik az immunrendszer és megelőzhetjük a vastagbélrák kialakulását is.
Ha egész évben szeretnénk kukoricát fogyasztani, tegyünk el télire. A friss szemeket egy éles kés segítségével vágjuk le a csőről, majd dobjuk néhány percre forró vízbe. Ezután fagyasszuk le, vagy a levével együtt zárjuk befőttes üvegbe.