Mitől mások a gazdagok? Attól, mert vastagabb a pénztárcájuk? A témát közel 30 éve kutató Steve Siebold erről könyvet is írt, Hogyan gondolkoznak a gazdagok címmel. A kötetben a világ milliomos embereivel olvashatunk interjúkat. Siebold kijelenti: a különbség nem a pénzben, hanem a mentalitásban keresendő. Siebold 21 dolgot azonosított, amiben eltérnek a gazdagok a középosztálybeli és szegény emberektől.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
1. Az átlagemberek úgy gondolják, hogy a pénz minden rossz forrása. A gazdagok viszont úgy vélik, hogy a szegénység minden rossz forrása.
2. Az átlagemberek úgy tartják, hogy az egoizmus nem elfogadható. A gazdagok úgy gondolják, hogy az egoizmus erény.
3. A hétköznapi emberek mentalitása olyan akár a szerencsejáték, vagy van céljuk, vagy nincs. A gazdag emberek mentalitására a cselekvőképesség jellemező, ők tesznek azért, hogy sikeresek legyenek.
4. A hétköznapi emberek szerint a gazdagság fele vezető út az oktatáson, tanuláson keresztül érhető el. A gazdag emberek viszont abban hisznek, hogy azt a tudást kell megszerezni, amit kevesen tudnak, azzal kell foglalkozni, ami igazán érdekel.
5. A hétköznapi ember hajlamos a múltban élni. A gazdag a jövőről álmodik.
6. Az átlagemberek izgatottak lesznek, ha pénzről esik szó. A gazdagok logikusan, megfontoltan döntenek a pénzbeli kérdésekről.
7. A hétköznapi emberek olyan munkáért cserében kapnak pénzt, amit nem szeretnek. A gazdagok számára a munkájuk sokszor egyben a szenvedélyük is.
8. Az átlagemberek mindig a legrosszabb eshetőségekre készülnek, mert így csekélyebb a csalódás mértéke. A gazdagok szembenéznek a kihívásokkal.
9. A hétköznapi emberek úgy gondolják, hogy tenned kell VALAMIT, hogy gazdaggá válj. A gazdagok pedig úgy tartják, hogy valakivé VÁLNOD kell, hogy gazdag legyél.
10. A hétköznapi emberek úgy vélik, hogy először pénzed kell legyen, ahhoz, hogy egy sikeres vállalkozást indíthass. A gazdagok más gazdag emberek pénzét használják erre a célra.
11. Az átlagemberek azt gondolják, hogy a pénzügyi piacok, a tőzsdék a logika és a kidolgozott stratégiák mentén működnek. A gazdagok viszont tudják, hogy az érzelmek és a mohóság irányítja ezt a szektort.
12. Az áltagemberek sokszor a lehetőségeiket meghaladva élnek. A gazdagok viszont nem költenek annyit, ami meghaladná a lehetőségeiket.
13. Az átlagemberek a túlélésre tanítják meg gyerekeiket. A gazdagok pedig arra, hogy hogyan váljanak gazdaggá.
14. A hétköznapi embereket a pénzkérdés mindig feszültté teszi. A gazdagok nyugodtak, kiegyensúlyozottak, ha pénzről van szó.
15. Az átlagemberek inkább a szórakozást választják a tanulás helyett. A gazdagoknál első helyen van a tanulás, utána következik a szórakozás.
16. A hétköznapi emberek a gazdagokat sznobnak tartják. A gazdagok viszont azoknak az embereknek a társaságát keresik, akik hasonlóan gondolkoznak, mint ők.
17. Az átlagemberek igyekeznek takarékoskodni. A gazdagok azzal vannak elfoglalva, hogy növeljék a bevételeiket.
18. A hétköznapi emberek óvatosan bánnak a pénzzel. A gazdagok pedig képesek kockáztatni.
19. Az átlagemberek szeretik a kényelmet. A gazdagok jól érzik magukat a bizonytalanságban is.
20. Az átlagemberek sosem gondolják, hogy kapcsolat van a pénz és az egészség között. A gazdagok tudják, hogy pénzzel életet lehet menteni.
21. Az átlagember úgy gondolkozik, hogy választani kell: vagy egy jóképű, de szegény férfihoz megyünk feleségül, vagy egy csúnya, de gazdag pasit választunk. A gazdagok tudják, hogy mindkét dolog egyszerre lehetséges.