KuriózumMegérkezett az új napelem, amelyik kétszer annyi áramot termel!

Megérkezett az új napelem, amelyik kétszer annyi áramot termel!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Az emberi kreativitás, a tudományos ismeretek bővítése és új technológiák kifejlesztése jelentheti a jövőt, főleg azoké, amelyek a megújuló energiaforrások kiaknázását segítik elő, ezáltal védve a környezetet és életterünket.

elem

Jó hír, hogy a napelemek egyre jobban működnek, több energiát képesek termelni és az előállítási költségek is kevesebbe kerülnek. Sőt, most mát ott tart a tudomány, hogy ezek a pannók akár felhős idő esetén is képesek az áram előállítására, de még az esti órákban is tudnak termelni áramot. A kínai szakemberek már esőelemet is kifejlesztettek, ami a lehulló csapadék során keletkezett energiát hasznosítja.

A németek sem ülnek a babérjaikon, ugyanis az Insolight nevű startup cég olyan szerkezettel állt elő, ami az eddiginél kétszer több energia előállítására képes – derül ki a Phys.org beszámolója szerint.

Az Insolight mérnökei nagy valószínűség szerint világrekordot döntöttek meg, mivel laboratóriumi körülmények között olyan napelemet fejlesztett ki, amelynek hatékonysága 36,4 százalék, míg a hagyományosnak számító pannók általában 18–20 százalékban képesek tárolni az energiát.

A szakemberek olyan paneleket használtak, amelyek az űrben teljesítenek szolgálatot, és amelyek igen drágák, de éppen emiatt, kevesebb is elég belőlük, de ez még nem minden, ugyanis a csapatnak még sikerült azzal növelni a hatékonyságot, mivel egy vékony, lencséket tartalmazó műanyag réteggel borították be a paneleket, hogy a napsugarak még koncentráltabban érhessék a felület, ezáltal több energiát ejtve csapdába.

Ezek a napelemek már intelligens napelemek is, mivel folyamatosan követik a nap útját, hogy a sugarak beesési szöge optimális legyen, így szinte 100 százalékos hatékonysággal képesek felhasználni a Napból származó energiát.

Ugyan több pénzbe kerülnek ezek az új rendszerek, de az energiahatékonyságuknak köszönhetően hamar megtérül a befektetés. A cég hamarosan a szabadban is leteszteli a fejlesztéseket. hogy meggyőződjenek, hogy kint is annyira hatékony-e, mint laboratóriumi körülmények között.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek