KuriózumLefényképezték az „Isten kezét” az űrben

Lefényképezték az „Isten kezét” az űrben

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A fekete lyukak keresésére felbocsátott NuStar teleszkóp véletlenül egy látványos fényképet készített nemrég az űrben.

kez-urben

A NASA teleszkópja a csillagászok által csak „Isten kezének” nevezett pulzárt kapta lencsevégre, mivel az egy nyitott kézhez hasonlít. A pulzár nem más, mint egy gyorsan forgó neutroncsillag, amely erős mágneses térrel rendelkezik. Főleg szupernóva robbanások, azaz a csillag halála után jön létre, de olyan fehér törpe csillagokból is kialakulhat, amelyek elég sok anyagot gyűjtenek össze környezetükből, hogy bekövetkezzen a gravitációs összeomlás.

A szóban forgó halott csillag a bolygónktól 17 ezer fényévnyire található. A McGill Egyetem egyik asztronómusa elmondta, az is lehetséges, hogy a kézforma csupán optikai illúzió.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek