A kétfejű teknős feladta a leckét a kutatóknak! Turisták mentették ki a forró gejzírből!
A turisták találták és mentették meg ezt a furcsa hüllőt, aki a pamukkalei meleg forrásnál “fürdőzött”. A gejzír az UNESCO Világörökség része. Miután meglátták a furcsa lényt, egyből riasztották a természetvédőket. A kutatók nem sokkal később megosztottak a világhálón egy videót a Törökország délnyugati részén talált ritka, kétfejű teknősbébiről
Nem valószínű, hogy a teknősbébi egyedül is életben maradt volna, hiszen mindössze négy hetes volt. A ritka állat jelenleg a Pamukkale Egyetem Biológiai Tanszékén van, ahol a kutatók vizsgálják.
A “sziámi teknős” mindkét feje folyamatosan szinkronban halad, összhangban mozgatja mind a hat lábát.
Dr. Eyup Baskale, a Pamukkale Egyetem Biológiai Tanszékének oktatója szerint bár a teknősnek két feje van, mégis egyetlen emésztőrendszerrel rendelkezik.
A kutatók úgy vélik, hogy bár a legtöbb teknős akár 150 éves kort is megélhet, ez a kétfejű lény nem maradt volna meg sokáig.
Régen is találtak már kétfejű teknősbékát, egy Janus nevű teknősbéka például a svájci Genfi Természettudományi Múzeumban 1997. szeptember 3-án született.
Janus 2020 augusztusában ünnepelte 23. születésnapját. A két lény között az a különbség, hogy Janusnak két feje, viszonylag normál méretű négy lába, és egy nagyobb “háza” van.
A törökországi teknősnek viszont hat lába és két páncélja van, ezek teljesen összenőttek.