A hűvös, hideg idő beálltával egyre gyakoribbá válnak a felső légúti megbetegedések, így sokunknak kell szembenéznünk a bronchitis, vagy hörghurut kellemetlen tüneteivel. Ez a betegség a légcsövet és tüdőt támadja meg, amelynek oka az influenza vírus, amelyet ha nem kezelnek megfelelően és időben, akkor szövődmények is kialakulhatnak.
Ezért ajánlott kikúrálni magunkat, hiszen a betegséget okozó vírusok, ritkábban baktériumok ellen, az esetek 90 százalékában kémiai gyógyszerek nélkül, természetes praktikákkal is védekezhetünk.
Melyek a hörghurut első jelei?
Kezdetben a száraz köhögés jelentkezik, majd a betegség előrehaladtával megjelenik a váladékos, szakadozó köhögés is, ez inkább reggel jellemző, de este is megkínozza az embereket, az elalvás is nehézzé válik. A fertőzés súlyossága függvényében a bronchitis lehet akut és lehet krónikus. Ha az utóbbiról van szó, akkor sajnos akár két hónapig is eltarthat, amíg a páciens meggyógyul. Még árulkodó tünet az égő mellkasi fájdalom, a 37–38 fokos láz és a nehéz, sípoló légzés.
Gyógyítsuk meg magunkat gyógynövényekkel
Ökörfarkkóró tea: tradicionális orvosságként használják már rég a légzőszervi betegségek kezelésében. A növényben olyan összetevők vannak, amelyek nagyon jól felhasználhatók a köptető szirup elkészítésekor. Ilyenek a szaponinok, amelyek segítenek a felhalmozott váladék eltávolításában. Továbbá ez a növény gyulladáscsökkentő, bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik. Napi 3 csésze tea elfogyasztása ajánlott.
Eukaliptusz olaj: az egyik leggyakrabban használt terápia a légúti betegségek kezelésében, ilyen a hörghurut, a szamárköhögés, a mellhártyagyulladás, az influenza, vagy orrmelléküreg-gyulladás.
Az eukaliptusz leveleiben vannak természetes antioxidánsok, amely segítenek megelőzni a fertőzést. Az eukaliptusz olaj kitisztítja az orrjáratokat is, elhárítva az orrdugulást. Emellett fertőtlenítő, antibakteriális, gombaellenes, vírusellenes hatása van, és csökkenti a lázat is. Sőt, jó a kimerültség, a krónikus fáradtság, a migrén, a fejfájás ellen is.
Fenyőszirup: antibakteriális tulajdonságokkal rendelkezik, a fenyőben lévő olajakat gyakran alkalmazzák légzési zavarok kezelésére, köhögésre, torokgyulladásra és bronchitisre. Ez egy erős köptető, amely serkenti a váladék felszívódását a légutakban.
Az édesgyökér készítmények azért nagyszerűek, mert bőrpuhító és gyulladáscsökkentő hatásuk van, ami nagyszerűen segít köhögés leküzdésében is.