Nincs annál rosszabb, mikor valaki elhúzódik tőlünk vagy akár szemünkbe mondja, hogy büdös a szád.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A száj rendszeres tisztításával: nem csak a fogak mosásával, hanem a teljes szájtisztítással egészséges és kellemes szájszagot érhetsz el.
A legfontosabb szájszag felelősök a baktériumok, illetve a fogak közt maradt ételmaradékok. Amit azonban kevesen tudnak: az egyszerű fogmosás nem elegendő, hogy mindezt eltüntessük a szájunkból.
1. Nyelvtisztítás: a nyelved sajnos olyan, mint egy bolyhos szőnyeg – kívülről lehet, hogy tisztának tűnik, azonban a szálak közt rengeteg kosz képes megbújni. A mindennapi fogmosás után használd fogkefédet, egy kanalat vagy nyelvtisztítót hogy tisztára moshasd a nyelved is.
Fogselyem – ugyanolyan szokássá kellene váljon a fogselymezés, mint a fogmosás. Nem kell megijedni, ha eleinte vérzik a fogíny, mert idővel elmúlik. Miután kitisztítottad fogselyemmel a nehezen elérhető részeket szagold meg a fogselymet. Érezni fogod, honnan jön a kellemetlen szájszag.
Használj szájvizet: a szájvíz hidratálja a szájat és segít a szájszag megelőzésében.
2. Hidratált száj: a száraz száj kellemetlen szagokat áraszthat. Ezért van az, hogy a legrosszabb reggel, felkelés után. Ugyanis éjszaka kevesebb nyál termelődik. A nyál természetes szájszag elleni szer, ugyanis azon kívül, hogy lemossa az ételmaradékot és baktériumokat, olyan enzimeket tartalmaz, amik antiszeptikus hatással rendelkeznek.
Rágógumi: a rágógumi serkenti a nyáltermelést, ezért olyan hatékony szájszag elleni szer. Azonban a benne található mentol sajnos pont az ellenkezőjét éri el: csökkenti a nyál termelését.
3. Megfelelő rágógumi választás: a már említettek alapján fontos, hogy jól átgondoljuk, milyen rágógumit válasszunk.
A legjobb választás a fahéjat tartalmazók, ugyanis a fahéj önmagában is baktériumölő képességgel rendelkezik. A xylitollal édesített rágók jobbak, ugyanis a cukor káros a fogakra nézve. Mi több, a xylitol gátolja a fogakon a baktériumok osztódását.

4. Egyél banánt: azt már bizonyára tudod, hogy kellemetlen szájszagot okoz a hagyma, fokhagyma, sajt és kávé.
Azonban azt lehet nem tudod, hogy a szénhidrátszegény diéta keton leheletet okoz. Ugyanis a szervezet cukor hiányában zsírt bont le, ami kellemetlen szájszagot okozhat. Éppen ezért ilyenkor előnyös, ha almát vagy banánt fogyasztunk.
5. Fordulj szakorvoshoz: amennyiben mindezek betartása mellett is kellemetlen szag jön ki a szájadból, fordulj szakorvoshoz. Ő pontosabban meg tudja majd mondani, hogy honnan ered a szájszag.