Ha képesek vagyunk megtanulni, hogy miként élhetjük túl a szívrohamot, akkor mondhatnánk, hogy semmitől sem félünk, jöhet bármilyen betegség, mi tudjuk, hogy hogyan kell kezelni azt. Nem mellékes az sem, ha ismerjük a technikát, hogy mi az, amit infarktus esetén tennünk kell, akár mások életét is megmenthetjük.
A szívroham első jele egy éles mellkasi fájdalom, amely a karok és az állkapocs irányába sugárzik ki. Kicsit ijesztő, de mindössze 15 másodperc áll a rendelkezésünkre, hogy tegyünk valamit, mert ezután egyszerűen elveszítjük az eszméletünket.
Egyes esetekben a roham lassúbb lefolyású, ilyenkor még kellő idő állhat a rendelkezésünkre, hogy segítséget hívjunk, és eljussunk a legközelebbi kórházig.. Igyekezzünk a lehető legerőteljesebben köhögni, annyit, amennyit csak bírunk.
Vegyünk mély lélegzetet, és erősen, mélyen köhögjünk, ahogy csak tudunk, ameddig megérkezik a segítség, vagy a szívverés normalizálódni fog. Egy mély lélegzetvétel oxigénnel tölti meg a tüdőket, és a szívre nyomást gyakorol, arra késztetve a szervet, hogy ismét szabályos ritmusba verjen. Ez idő alatt szóljunk a szomszédnak, hogy hívja a mentőket, de magunk is telefonálhatunk, de ez idő alatt is köhögjünk rendszeresen, mert az megmentheti az életünket.
A köhögés meghosszabbítja a túlélés esélyét és még időben kórházba kerülhetünk. Tudományosan ez a módszer még nem bizonyított, de az orvosok is számos esetben ajánlják ezt a módszert.