KuriózumHárom dolog, amit nem tudott a hummuszról

Három dolog, amit nem tudott a hummuszról

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Sok ember előszeretettel fogyaszt hummuszt, vagy más néven csicseriborsót, de kevesen tudják róla a következőket.

Fotó: Wikimedia.org
Fotó: Wikimedia.org

Nem kizárólag arab eredetű: sokfelé olvasni, hogy a hummusz arab ételkészítmény, ám első alkalommal egy 13. századi egyiptomi dokumentumban említik. A hummuszt mindenesetre a palesztinok, a görögök és a törökök is magukénak vallják.

Afrodiziákumként is használják: táplálkozástudományi szakemberek szerint a csicseriborsó az afrodiziákumok királya, mivel gazdag magnéziumban, vasban, cinkben és kalciumban. Ezek az ásványi anyagok bőséges energiát adnak és növelik a szexuális étvágyat.

Nemcsak lapos pitakenyérrel eszik: a hummuszt szendvicsbe is teszik, de saláták kiegészítőjeként is fogyasztják. E mellett húsok kísérője is lehet, de szósznak is használják csipszek mellé.

A hummusz ugyanakkor alapanyagainak köszönhetően rendkívül tápláló étel. Kenyérrel fogyasztva teljes értékű fehérjeforrás, bővelkedik kis glikémiás indexű, lassan felszívódó szénhidrátokban és előnyös élettani hatású telítetlen zsírsavakban. Emellett sok kalciumot, magnéziumot, cinket, vasat, mangánt, rezet és E valamit B vitaminokat tartalmaz. Rosttartalma is jelentős. Előnyös hatással van a vér koleszterin és lipidszintjére, rostjaik pedig segíthetnek megelőzni a cukorbetegséget.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek