Vannak közöttünk, akik háromszor is visszafordulnak, hogy leellenőrizzék, hogy bezárták-e a bejárati ajtót, mások meg mindig elkésnek a találkozókról, és egyesek folyamatosan a hajukat babrálják. És vajon mi van azokkal, aki beszéd közben mindig megérintik a másikat.
Nem is gondolnánk, de ezek a furcsa szokások sok mindent elárulnak a személyiségünkről.
Akkor vegyük sorba ezeket, és fejtsük meg a jelentésüket.
1. Az ajtó bezárásának háromszori leellenőrzése
Minden reggel, mielőtt elindulnánk munkába, többször leellenőrizzük, hogy bezártuk-e az ablakot, elzártuk-e a gázt, leoltottuk-e a villanyt, és végül bezártuk-e magunk mögött az ajtót. Ez a szokás kb. 15 percet vesz el az időnkből, de ez már hozzátartozik a napi rutinunkhoz, de mire beérünk a munkahelyünkre, már fáradtak vagyunk. Ez biztonsághiányra, félelemre utal, amikor is mindent az irányításunk alatt szeretnénk tudni, hogy ne történjen semmiféle baj.
2. Állandó késés
Bárhová is kelljen mennünk, mindig elkésünk. Azt gondolnánk, hogy nem a mi készülékünkben van a hiba, hanem megint a busz késett, a taxis túl lassan ment, pedig ez nem így van. Ez a magatartás, amellett, hogy a másik emberrel szemben tiszteletlenség, olyan valakire vall, aki nem tud korlátok szerint élni, ami pedig néha muszáj.
3. Gyakori kézmosás
Ha nem vagyunk sebészek, de naponta több, mint 30-szor mosunk kezet, ez arra utal, hogy valamitől nagyon meg szeretnénk szabadulni, valamitől, ami zavar, ami kellemetlen. Ezért nyúlunk mindig a szappan és a víz után. Jobb, ha azonosítjuk a problémákat az életünkben, és szembenézünk félelmeinkkel, így felszabadultabban élhetjük életünket.
4. Hajbabrálás
Mikor valakivel beszélgetünk, és gyakran tekergetjük, csavargatjuk a hajtincseinket, az arra utal, hogy szeretnénk azt a másik embert az ujjaink közé csavarni, manipulálni, feléje kerekedni.
5. Tisztaságmánia
Semmi, egy morzsa sem lehet a földön, sem a konyhapulton, a lakás többi helyiségéről nem is beszélve, ez annak tudható be, hogy mindent az irányításunk alatt akarunk tartani, mert csak így érezzük biztonságban magunkat.
6. Más emberek megérintése beszéd közben
Ha valakit többször is megérintünk, mondjuk a vállán, beszéd közben, azt jelenti, hogy szeretnénk az illetővel jóban lenni, közelebb kerülni hozzá. Főleg azokkal szoktunk így viselkedni, akikkel nem volt mindig felhőtlen a viszonyunk, de szeretnénk rendezni a kapcsolatunkat.