Fülöp herceget a királynő mellé temetik, koporsója a királyi sírboltban „várt arra”, hogy megtalálja végső nyughelyét. A 200 éves sírbolt csupán ideiglenes volt a nyughelye, csütörtökön a VI. György király emlékkápolnában temetik el felesége, II. Erzsébet királynő mellé.
Nagy-Britannia leghosszabb ideig uralkodó uralkodója, Erzsébet királynő 2022. szeptember 8-án, 96 éves korában hunyt el, több mint egy évvel azután, hogy férje, Fülöp herceg 2021. április 19-én, 99 éves korában elhunyt.
Erzsébet és Fülöp 73 évig voltak házasok – számolt be az ABC News. Bár Fülöp halála után 17 hónapig külön voltak, úgy tűnik, hogy a királyi pár a halál után ismét együtt lesz.

Az Insider szerint Edinburgh hercegének koporsóját egy márványtáblára helyezték a kápolna Quire nevű részében, ahonnan leengedték a sírboltba, az eseményt első alkalommal a televízió is közvetítette. A kápolna alatti királyi sírboltban az 1820-ban elhunyt III. György király, IV. György király és IV. Vilmos király földi maradványait őrzik.
Fülöp a királyi család 25. tagja, akit a windsori kastély Szent György-kápolnája alatti királyi sírboltban temettek el. A 200 éves sírbolt nem a végső nyughelye, csütörtökön kiemelik a sírboltból és a VI. György király emlékkápolnában temetik el felesége mellé.
A királyi sírboltot 1804 és 1810 között hozták létre az 1820-ban elhunyt III. György számára. A protokoll szerint annak a koporsóját, aki előbb hunyt el, ideiglenesen a sírboltban tárolták. A nem nyilvános sírbolt állítólag egy kőkamra, ahol a királyi család tagjainak koporsóit tartják, amíg meg nem találják a megfelelő helyet a temetéshez.

VI. György király 17 évet töltött a sírboltban, mielőtt a koporsót átköltöztették egy szabatos kápolnába. Hasonlóképpen, Fülöp herceg édesanyját, Battenbergi Alice hercegnőt 1988-ban Jeruzsálembe szállították, miután 19 évig volt a sírboltban.
Fülöp herceg halála hatalmas űrt hagyott II. Erzsébet királynő szívében, a szakértők szerint a összetört szív szindróma vezethetett a halálához. Az uralkodó halála után fiát, Károlyt kiáltották ki királlyá. III. Károly Király első beszédében meghatóan emlékezett meg édesanyjáról.
„Mély fájdalommal fordulok ma önökhöz. Őfelsége, a királynő – szeretett édesanyám – egész életében inspiráció és példa volt számomra és az egész családom számára, és tartozunk neki szívből jövő adóssággal, amivel bármely család tartozhat az édesanyjának; szeretetéért, ragaszkodásáért, útmutatásáért, megértéséért és példamutatásáért” – mondta III. Károly Király.