Ha szeretnéd tudni, hogy miként kell úgy hagymát pucolni, hogy közben ne eredjenek el a könnyeid, vagy hogyan hámozd meg a főtt tojást, hogy szép sima maradjon a fehérje, akkor ebből a cikkből most mindent megtudhatsz!
1. Hagyma pucolás
Mindössze egy szelet kenyérre lesz szükséged, ha nem szeretnéd tele sírni a konyhát, miközben a zöldséget hámozod, szeleteled. Tedd magad mellé a kenyeret, miközben a hagymával dolgozol, és tartsd kissé nyitva a szád. A kenyér magába szívja a hagyma savas kipárlását.
2. Tojás héjának eltávolítása
A keményre főtt tojást forrón tedd 30 másodpercre jéghideg vízbe, a héja szinte magától le fog jönni.
3. Főtt krumpli héjának eltávolítása
Ugyanaz az eljárás, mint a tojásnál. Ha a burgonyát fél percre jéghideg vízbe dobod, utána bámulatosan könnyedén leszedheted a héját, amivel nagyon sok időt spórolhatsz meg. Előtte azért vágd körbe a krumplit, hogy a héjat könnyedén lehúzd róla.
4. Petrezselyem
A megvásárolt petrezselyem gyökereket ne tedd a hűtőbe, tartsd szobahőmérsékleten, egy vízzel teli edénybe, hogy ne száradjanak ki.
5. Műanyag fakanál
A híres séfek minden háziasszonynak azt javasolják, hogy cseréljék a fából készült fakanalaikat műanyag fakanalakra. Elsősorban higiéniai okok miatt, hiszen a fa verzióban az évek során sok kórokozó felhalmozódhat, így a család jobban ki lesz téve a fertőzésveszélynek.
6. Rántotta
Ha azt szeretnéd, hogy a tojásrántotta ne ragadjon oda az edény aljához, akkor figyelj oda, hogy az olaj ne legyen teljesen forró, és hogy lehetőleg egy vastagabb aljú edényt használj a sütéshez.
7. Elsózás
Igen, aki dolgozik, vagy főz, követhet el hibákat. Ha például elsózod a levest, akkor vágj bele egy szelet nyers burgonyát, ami felszív egy jó adag sómennyiséget.