Kávéfőzés után nem érdemes eldobni a zaccot, hisz számos módon újrahasznosíthatjuk. Ehhez egyfelől száraz, másfelől friss zaccra is szükség lehet. A nedves zacc jó, ha fémdobozban tároljuk, hisz azt is újrahasznosítjuk. A zaccot a napon szárítsuk, majd utána tegyük fémdobozba.
» Ha igazán elégedett akarsz lenni az életben, mondj búcsút ennek a 11 viselkedésnek
» A nő talált egy üzenetet a férje zsebében a férfi temetésén, ami megváltoztatta az életét
» A híres orvos figyelmeztet: „Minden ember, akinek rossz gondolatai vannak, fizetni fog. A gyűlölet a lét rákja”
» A nő arra kéri felnőtt lányát, hogy fizesse a lakbér és a számlák felét – a lánya frappáns választ adott

Íme a tippek:
- A zacc kiváló tápanyaga a talajnak, ugyanakkor távol tartja a csigákat a kertből. A cél érdekében tavasszal, még veteményezés előtt kezeljük zaccal a talajt. Főleg olyan növények esetén ajánlott, amelyek a savas talajt kedvelik. Olyan, nem bizonyított vélekedés is van, hogy a sárgarépa, a retek nagyobbra nő, ha ültetés előtt kávézaccban áztatjuk őket. Ezek mellett még a rózsa az, amelyik jól érzi magát a kávézaccos környezetben.
- A kávézacc kiváló a penész, vagy a kellemetlen szagok ellen. A legpraktikusabb, ha veszünk két filterszűrőt, helyezzük egymásra, majd a széleket varjuk össze. A felső részen szabadon hagyott nyíláson át töltsünk száraz zaccot a tasakba, majd varrjuk be a nyílást, és a tasakot akasszuk a nedves helyekre, vagy szekrényekbe.
- A macskák szeretik a virágágyások között végezni a kis és nagy dolgukat. Szórjuk meg zaccal az ágyásokat, semlegesíti a szagokat, de óvatosan, hogy a virágokat ne érje.
- Azok számára, akik horgászni szeretnek jó hír, hogy a zaccal kevert földben tovább életben maradnak a giliszták.
- A kávézacc a a bolhák ellen is jó. Miután megfürdettük a házikedvencünket, alaposan dörzsöljük be a bundáját zaccal, majd hagyjuk megszáradni. A módszert inkább a szabadban tartott állatok esetén ajánlott alkalmazni, hisz a zacc alaposan szétszóródik az állat környezetében.