Bizony nagyanyáink jól értettek a gyógyteák készítéséhez, a háztájaknál szint minden bántalomra volt megfelelő teakeverék. Ma az érelmeszesedés elleni gyógyteát mutatjuk be.
» Horoszkóp 2023. OKTÓBER: az ősz második hónapja boldogságot és pozitív változásokat hoz mindenki életében!
» A hagyományos elveket valló feleség szerint minden nőnek otthon kellene maradnia, hogy gondoskodjon a férjéről
» 5 ok, amiért jobb ha azonnal felhagysz a lelki társ keresésével
» A szakértők szerint ez az 5 legkárosabb szó, amit egy gyereknek mondhatunk

Használható gyógynövények:
Aranyvessző, árnikalevél, angyalgyökér, borsmentalevél, borókabogyó, cickafarkfű, citromfű, diólevél, ezerjófű, fagyöngy, galagonyavirág és –bogyó, keskenylevelű útifű, levendula, macskagyökér, nyírfalevél, pásztortáskafű, rebarbaragyökér, tarackgyökér, veronikafű, zsurlófű.
Teakeverékek:
Cickafarkfű, nyárfalevél, zsurlófű, borókabogyó és iglicgyökér egyenlő aranyú keverékéből főzetet készítünk 1 teáskanálnyit számítva 1 csésze vízre. Déli étkezéskor fogyasztunk belőle 1-2 csészényit langyosan. Tanácsos a teakeveréken kívül fokhagymát fogyasztani akár élelmiszer formájában, akár fokhagymatinktúraként.
Forrázatot készítünk a virágból, levélből vagy az illóolajat tartalmazó magvakból, ez a leggyakoribb módja a gyógyteakészítésnek.
Főzetet a kéregből, gyökerekből vagy fás részeket tartalmazó keverékből készítünk. A gyógyteát hideg vízzel főni tesszük, és 20-30 percet főzzük. Forrón átszűrjük és a leapadt vizet forró vízzel pótoljuk, amit a szűrőben maradt növényen át öntünk a teába.