A világszerte tomboló tűzvészek közepette mostanában ismét kevesebb szó esik az újrahasznosítás fontosságáról, pedig ez is ugyanolyan égető probléma, mint az összes többi környezetvédelmi kérdés.
» Horoszkóp 2023. OKTÓBER: az ősz második hónapja boldogságot és pozitív változásokat hoz mindenki életében!
» A hagyományos elveket valló feleség szerint minden nőnek otthon kellene maradnia, hogy gondoskodjon a férjéről
» 5 ok, amiért jobb ha azonnal felhagysz a lelki társ keresésével
» A szakértők szerint ez az 5 legkárosabb szó, amit egy gyereknek mondhatunk
Egy hawaii fiú viszont igen egyedi módját választotta annak, hogy egy fenntarthatóbb jövőt hozhasson létre magának és a környezetének.
Genshu Price az újrahasznosítás bajnoka
„Édesapám ötlete volt, hogy eldobott üvegeket és flakonokat gyűjtsük az egyetemi tandíjam finanszírozásáért.” – mondta a gyerek.
Genshu munkája rövidesen kinőtte magát, és a hulladékgyűjtésből származó pénzkereseti lehetőség most már mások számára is él.
„Egy idő után kitaláltuk, hogy ezt más diákokra is kiterjeszthetnénk, így segítve nekik.” – újságolta Genshu, akinek szárnyal a vállalkozása.
Amikor először nekilátott a hulladékgyűjtésnek, nagyon izgatott volt amiatt, hogy a nap végére képes lesz-e megtölteni a kis furgont, mára pedig tonnaszámra hordják a furgonok az összegyűjtött újrahasznosítható hulladékot. A kezdeményezés mögé a Sustainable Coastlines Hawaii szervezet is beállt, amely a helyi tengerpartok tisztítását tűzte ki legfőbb céljául. El sem tudjuk képzelni, hogy a Csendes-óceánból mekkora mennyiségű hulladék jut el a tengerpartok közelébe. 6 hónap alatt közel 2267 kg szemetet gyűjtöttek össze!
A környezetvédelem mellett az anyagiakról se feledkezzünk meg, ugyanis az összes újrahasznosítható anyag leadásából származó pénzt a Bottles4College szervezet számlájára utalják, amelyből majd olyan diákok számára írnak jóvá összegeket, akik az anyagi korlátok miatt képtelenek lennének egyetemre menni.
Genshu már dokumentumfilmet is forgatott a kezdeményezésről
„1 és 2 millió újrahasznosítható üveg, flakon vagy konzervdoboz kell ahhoz, hogy 1-2 gyereknek biztosítani tudjuk az egyetemi ellátását és tandíját” – árulta el Genshu.
A nonprofit szervezet mára már újabb és újabb ötletekkel próbálja támogatni a fiatalokat a továbbtanulás útján. „Azt akarjuk, hogy igazságosan működjünk, olyan hallgatóknak szánjuk a segítséget, akik valóban szárnyalni akarnak, csak a család anyagi háttere ezt meggátolja.”
A fiú tervei itt még nem állnak meg, ugyanis szeretné, ha a közelben minden nagyobb bevásárlóközpontban elhelyezhetnének olyan gyűjtőpontokat, ahol az átlagos lakosság is hozzájárulhat egy-egy fiatal ösztöndíjához.
Hajrá Genshu! Hadd tanulhassanak a fiatalok, miközben a környezetünk egyre csak zöldebb lesz.