A tapasztalt kertészek nem egyszer használják a lefőzött teafilter tartalmát a szobanövények talajának gazdagítására.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A teafüvekben található ásványok hozzájárulnak a növények gyorsabb növekedéséhez és virágzásához. A kifőzött teafüvek sok mikroelemet tartalmaznak kisebb mennyiségben, amelyek tökéletesen alkalmasak a palánták és szobanövények számára. Az tea infúzió káliumot, magnéziumot, kalciumot, vasat, mangánt és más hasznos tápanyagot tartalmaz.
Ezenkívül az infúzió fellazítja a nehéz talajt, semlegesíti az alkálit, elősegíti a komposzt érési folyamatának felgyorsítását, talajlazító szerepet tölt be és táplálja a növények gyökereit.
A száraz infúzióval történő talajgazdagítás is nagyon hasznos, ez esetben a használt teafilterben található teafüvet alkalmazzuk. Ebben az esetben a hasznos nyomelemek tartalma azonban alacsonyabb, mint a szokásos infúzió esetében.
A teafiltereket szárítsuk ki a fűtőtesten, majd a tartalmukat tegyük egy üvegbe, és ezt bármikor használhatjuk a növények talajának gazdagítására. Egyszerűen csak szórjunk rá egyenletesen 2-3 teáskanállal minden egyes virágcserépre. Ezzel az értékes teafűvel lazíthatjuk is a talajt, vagy akár talajtakaróként is hagyhatjuk a felszínen.
Az öntözés során az infúzió biztosítja a talaj és a gyökerek számára szükséges összes mikroelemet.