HolotropikumAz érzelmi MANIPULÁCIÓ 8 megnyilvánulási formája!

Az érzelmi MANIPULÁCIÓ 8 megnyilvánulási formája!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Sokan élnek olyan párkapcsolatban, ahol a párjuk minden egyes nap valamilyen szinten negatívan befolyásolja az életüket. Van úgy, hogy az illető manipulátor agresszív, de lehet passzív, nárcisztikus, kontrollmániás, de úgynevezett borderline személyiségzavarban is szenvedhet.

Fotó: Pixabay.com

Most nézzük, hogy milyen 3 típusú manipulátor létezik:

1. A megfélemlítő

Ennek a típusnak az a célja, hogy a párját, vagy azt az embert, akihez köze van, akivel együtt él, megfélemlítse. Gyakran követ el verbális agressziót, felemeli a hangját, és azzal fenyegetőzik, hogy elköltözik. Az a célja, hogy a másik emberben bizonytalanságot ébresszen, hogy az ne érezze biztonságban magát. Azok, akik bedőlnek ennek a manipulátornak, gyakran elszigetelődnek, önmagukat hibáztatják a kialakult helyzetért. Gyakran megeshet az is, hogy ezek a manipulátorok az áldozatukat nyilvánosan, barátok előtt alázzák meg.

2. A csábító

Ezt a típust már nehezebb azonosítani, mert a kapcsolat elején tökéletesnek mutatja magát, minden vonzerejét beveti a cél érdekében, még a párja szülei és barátai előtt is kifogástalanul viselkedik. A gond akkor kezdődik, amikor mindenkit az ujjai köré csavar, és eléri azt, hogy bárki megtegyen bármit, amit szeretne, és ezt úgy éri el, hogy a párjában bűntudat keletkezik, ha nem teszi meg, amit elvár, hiszen ő látszólag mindent elkövet, hogy a kapcsolatuk boldog legyen. Mindez az egoizmusából fakad, és egy idő után már csak őt fogja kiszolgálni mindenki.

3. A tökéletes férfi/nő

Ez esetben a tökéletesség álarca mögött érzelmi terrorizmus lapul, amit szintén nagyon nehéz azonosítani. Ez a típusú manipulátor kiharcolja magának azt, hogy kiszolgálják, körülrajongják, de utána, ha valaki szóvá teszi ezt, letagadja és akár meg is szakítja a kapcsolatot. Az is megfigyelhető ezeknél az embereknél, hogy látszólag mindig arra törekednek, hogy jó kapcsolatokat ápoljanak mindenkivel, de igazából senkivel sincsenek jóban.

A manipulátor 8 jellemvonás:

1. Az érzelmi manipulátoroknak mindig igazuk kell legyen mindenben, mert így tesznek szert önbizalomra. Még a valóságot is képesek letagadni.

2. Minden áron azt bizonyítják, hogy ők mennyire nagy hatással vannak a környezetükre. Ezzel is az önbizalomhiányukról szeretnék elterelni a figyelmet.

3. Rendszerint merev, kétszínű, hamis viselkedés jellemző rájuk.

4. Olykor agresszíven, vagy túlzottan passzívan nyilvánulnak meg.

5. Vannak, akik nárcisztikus hajlammal rendelkeznek, és mindenkit irányítani akarnak.

6. Ahhoz, hogy érvényesülni tudjanak, mindent megtesznek, hogy párjukat irányítsák, fizikailag, érzelmileg uralkodjanak rajta.

7. Olykor kitörhet belőlük a teljes agresszió, amikor mindenkit terrorizálni kezdenek.

8. Vannak, akiknél paranoia és borderline személyiségzavar is kialakul.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    A tél rejtett veszélyei: mítoszok és valóság

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek