Igen, az emberi agy lenyűgöző, elképesztő, fantasztikus alkotás. A természet mesterműve. Ha jól használjuk, akkor bármelyik vágyunkat, álmunkat megvalósíthatjuk, mert bármilyen akadályt le tudunk küzdeni, el tudunk hárítani, képesek leszünk megoldani.
A BrightSide oldalon megjelent az emberi agy 10 olyan képessége, amelynek segítségével mindent meg tudunk valósítani.
1. Az agyunk nem tesz semmiféle különbséget képzelet és valóság között
Az agyunk minden gondolatra egyformán reagál, legyen az képzeleti vagy valós, nem tesz különbséget a kettő között. Ezért van az, hogy az aki jóra gondol, a pozitív dolgokat veszi észre, testileg is jobban érzi magát. Ez tulajdonképpen egy placebo hatás.
2. A pszichés munka nem fárasztja az agyat
Az agyunk legtöbbször az érzelmeink hatására fárad el, legalábbis sok esetben úgy érezzük, pedig ez nincs így. Az viszont igaz, hogy egy kemény fizikai megterhelést követő nap után a vénás vér összetétele megváltozik, ami kihat az agyműködésre is.
3. Sok esetben az agyunk automatikusan cselekszik
Gondolataink fele a tegnap megszületett gondolat. Ezért nehéz például a pesszimistáknak megváltoztatniuk a szemléletüket, hogy agyuk ne automatikusan a negatív dolgokat vegye észre, hanem a pozitívakkal foglalkozzon.
4. Azt látjuk, amit gondolunk
Bármelyik gondolat képes élettapasztalattá válni. Például, ha egy párizsi álomutazásról fantáziálunk, az meg is fog valósulni, egyszerűen azért, mert arra gondolunk. Igen, ahhoz, hogy megváltoztassuk a világot, előbb a gondolatainkat kell megváltoztatni.
5. Agyunkat ugyanúgy meg kell dolgoztatni, mint az izmainkat
Az agyunkat a gondolatokkal, fejtörőkkel, ingergazdag környezettel, logikai feladványokkal tarthatjuk kondiban, na és pihenéssel, napi 8 órányi alvással.
6. Az agy gyakorlatilag sosem pihen
Miközben alszunk, agyunk egyes funkciói aktívak maradnak, és keményebben dolgoznak, mint mikor ébren vagyunk.
7. Lazítsunk, ami az agyunknak is jót tesz
Erre legjobb módszer az agykontroll, amikor képesek vagyunk a negatív gondolatokat tudatosan kiűzni a fejünkből, így védve agyunk és testünk egészségét.
8. Felejteni hasznos
Főként az idegrendszerre nézve van ez jó hatással, mert így kevesebb információt kell tárolnia agyunknak. A rossz emlékektől érdemes megszabadulni, hogy több hely maradjon a pozitívaknak.
9. Az agyunk nem érez fájdalmat
Az agyunk csak a fájdalomra reagál, ugyanis nem érez semmit, mert nincsenek fájdalomérzékelő receptorai. Persze az agyat körülvevő szövetek, vérerek, idegek érzik a fájdalmat.
10. Az agyunk képes akadályokat állítani
Ahogy már említettük, ha jó dolgokra gondolunk, akkor jól fogjuk érezni magunkat, ha viszont úgy gondoljuk, hogy bizonyos dolgokat képtelenek vagyunk megvalósítani, akkor nem is fog sikerülni. Csak akkor fogjuk elérni a céljainkat, ha elhisszük, hogy képesek vagyunk rá.