LélektárA TAO szerint ez a 6 betegséget okozó érzelem! Neked melyik van...

A TAO szerint ez a 6 betegséget okozó érzelem! Neked melyik van jelen az életedben?

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Kína legnagyobb autentikus ősi vallásának, a taoizmusnak egyik legnagyobb alakja Lao-ce, aki a Tao Te Kingben (Az Út és Erény Könyve) hitelesen összefoglalja a taoizmus filozófiáját, amely nagyon mélyen befolyásolta a mai gondolkodásmódokat.

vezetes-faradtsag

A taoista hagyomány szerint az életerő – „jing” –, az életenergia – „ki” – és a szellem – „shen” – az élet Három Kincse, amelyeknek folyamatos egyensúlyban kell lenniük.

A 6 érzelem, amely bajt okozhat

A Tao azt tanítja, hogy az érzelmek akkor születnek, amikor kapcsolatba kerülünk a külvilággal, amelyet az öt érzékszervünk által tapasztalunk meg. Ezek felpezsdíthetik vitalitásunkat, vagy ellenkezőleg – kimeríthetik energiaforrásainkat. Mindkettő csak tőlünk függ.

Mindig, amikor kapcsolatba kerülünk a környező világgal és a körülöttünk levő emberekkel, akkor törvényszerűen érzelmi reakciók váltódnak ki bennünk. Ez természetes és elkerülhetetlen. Mivel a képzelőerő, a fantázia és a gondolatok is válthatnak ki érzelmeket, ezért a kínaiak az elmét hatodik érzéknek is nevezik. Az érzelmek mély és direkt hatást gyakorolnak a belső szervekre, mirigyekre és szövetekre. Olyan reakciókat indíthatnak el a szervezetben, mint a hormontermelés, pulzusváltozás, légzésfrekvencia növekedés, stb. Vannak olyan erős érzelmek, amelyek hosszasan fennállva vagy ismétlődve negatívan hatnak a szervekre, végül pedig betegségek előidézői lesznek.

„A felgyülemlett düh például megbetegíti a májat; egy idő után az elvesztett érzelmi energia miatt gyengül a májfunkció, és ingerlékenységet, idegességet vált ki. Ez az állapot pedig további frusztrációt és haragot vált ki, létrehozva egy pszichoszomatikus ördögi kört, amely végül biztos úton vezet a betegséghez.”

A hat érzelem legsúlyosabban az immunrendszert befolyásolja (más szóval az életerő), amely gyengülése maga után vonja a fertőzések, degeneratív betegségek és súlyos következmények kialakulását.

1. Harag

A végletekig kiélezett düh rombolja a máj jin energiáját, amely a vértisztításért és epe termeléséért felel. A keletkezett egyensúlyzavar miatt a jang energia fejfájást, szédülést, zavartságot, idegességet idéz elő. A felgyülemlett harag gyengíti a májat, ingerlékenységet vált ki és tökéletes környezetet biztosít más negatív energiák kialakulásához és megnyilvánulásához.

2. Szorongás

A szorongás az, ami „blokkolja az energiákat és megbetegíti a tüdőt, tüdőgyulladást és légzéskárosodást okozva.” Ezáltal a szorongás blokkolja az egész energia-körforgást. Emellett a vastagbélre is károsan hat, itt szákrekedést és az emésztőrendszer krónikus gyulladását eredményezi. Hosszú távon ez az érzelem kihat a lépre, hasnyálmirigyre és a gyomorra is.

3. Koncentráció

A koncentráció ebben a kontextusban egy folyamatos mentális tevékenységet, egy bizonyos problémára való megrögzött pszichikai fókuszálást jelent – más szóval egy probléma fölötti folyamatos aggódást. Hosszú távon károsítja a gyomor működését és befolyásolja az emésztést, hasi fájdalmakat okozva. Idővel gyomorfekélyhez és emésztési zavarokhoz vezet.

4. Bánat

Ha hagyjuk, hogy túl sok ideig eluralkodjon fölöttünk ez az érzés, ennek leghamarabb a szív és a tüdő látja kárát. A szervezet vitalitása csökken, sérülékennyé válik a súlyos betegségekkel szemben.

5. Félelem

A félelem a veséket befolyásolja, hosszú távon akár veseelégtelenséghez is vezethet. A félelemtől csökken a vesék energiaszintje, elveszhet a húgyhólyag fölötti kontroll – ez gyakran tapasztalható az ágyba vizelő gyerekeknél.

6. Rémület

A rémület kíméletlenebb és váratlanabb a félelemnél. A rémület sokkolja, felriasztja a lelket és szétszórja az energiát. Elsősorban a szívet károsítja, de ismétlődve a veséket is érintheti.

A Három Kincset különös figyelemmel kell védenünk, ha meg akarjuk tartani egyensúlyunkat. A negatív érzelmek valóban betegségek kialakulásához vezethetnek, krónikussá válásuk és kontrollálatlan jelenlétük igazi veszélyforrást jelenthetnek.

A mindennapi életben szinte elkerülhetetlenek a fenti érzelmek megjelenése, annyit tehetünk viszont, hogy amint felismerjük az adott érzést, próbáljuk megállítani, elengedni időben és ne engedjük, hogy ezek irányítsák az életünket.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek