Valaki nem attól lesz jó szülő, hogy minél több ajándékkal halmozza el a gyerekét, ennél sokkal fontosabb az együtt töltött minőségi idő, a fizikai és az érzelmi jelenlét.
» 3 csillagjegy, akikre csak úgy árad a szerencse 2023 őszén
» A nő megváltoztatta a végrendeletét, miután megtudta, hogy a fia megcsalta a feleségét: „Azokat jutalmazza, akik megérdemlik”
» „A vőlegényem négyszer többet keres nálam, de nem hajlandó osztozni az anyagiakon”
» A férfi szerelme furcsán kezdett viselkedni, miután megszületett a gyerekük – ledöbbent, amikor megtudta az igazságot a nőről
A fejlett országok lakosságának nagyrésze a legkorszerűbb szolgáltatásokat és játékokat tudja biztosítani a gyereke számára. Ma már az sem nagy erőfeszítés, hogy egy gyereknek könyvet, autót vagy babát vásároljunk.
A gyerekeket minden bevásárlóközpontban játékokkal, édességekkel bombázzák, és a jó marketingfogásnak köszönhetően olyan polcra teszik azokat, hogy szemmel látható magasságba legyenek a gyerekek számára is. Előfordul, hogy csak élelmiszert megyünk vásárolni, és közben számos játék is bekerül a kosárba…
Nem kell feltétlenül… de miért ne szerezhetnénk örömet a gyereknek?
A szülőkkel töltött minőségi idő azonban meghaladja egy új játék nyújtotta élményt
A gyermekpszichológusok felhívják a figyelmet, hogy mennyire kockázatos, ha a minőségi idő helyett ajándékokkal halmozzuk el a gyereket. Azok a gyerekek, akiknek szülei jól kereső karrieristák, eléggé veszélyben vannak. Hiányuk pótlására, és lelkiismeret furdalásuk enyhítése érdekében a szülők gyakran halmozzák el ajándékokkal a gyereket.
A munkában töltött idő és a gyerekekkel töltött idő közötti egyensúly fenntartása fontosabb, mint a játékvásárlásba befektetett pénz és energia. A gyereknek nem feltétlenül játék, hanem inkább játszótárs és odafigyelés kell.
A túl sok játék nem engedi kibontakozni a képzeletet
Miért ne vegyünk meg mindent a gyereknek, amit akar? A gazdasági, ökológiai, és lélektani részen kívül több oka is van. Dr. K. Knitter német fogorvos nagyon egyszerűen és lényegre törően fogalmaz: “Engedni kell a gyerekeknek, hogy álmaik legyenek. Ne teljesítsd minden vágyukat. Az álmok a jövő motorja!”