HolotropikumA leggyakoribb szénhidráttal kapcsolatos tévhitek

A leggyakoribb szénhidráttal kapcsolatos tévhitek

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket Facebook Messengeren, a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Amióta közelebbi kapcsolatba kerültem a cukorbetegséggel a várandósságom során, rendre belefutok olyan rossz beidegződésekbe, amelyekből egyértelműen kiderül, hogy mennyi tévhit él a diabétesszel és a szénhidrát diétával kapcsolatban. Oszlassuk el ezeket!

5 tévhit a ch diétáról_1

1. A CH diéta fogyókúra

Nem, a szénhidrát diéta egy olyan étrend, amit alapvetően cukorbetegeknek/inzulinrezisztenciásoknak írnak elő. A vércukorszintet hivatott egyensúlyban tartani (ezáltal az inzulin válaszreakciót is), de egyik üdvözítő „mellékhatása” a súlycsökkenés (túlsúly esetén).

2. CH diéta alatt nem lehet édességet enni

Dehogynem lehet, csak nem mindegy, milyet. Hivatalosan lehet finomított élelmiszereket enni, de én inkább a lassan felszívódó szénhidrátokat javaslom, mert fokozatosan emelik meg a vércukorszintet, és ez a közérzetünk szempontjából sem mindegy. Kis variálással sok édességet el lehet készíteni már diabetikus formában, inkább ezek közül válogassunk.

3. A diabetikus késztermékek fogyasztanak

Sajnos nem. A diabetikus termékeknek ugyanúgy lehet magas a kalóriatartalma, csupán a szénhidráttartalmuk alacsonyabb. Ergo ha fogyókúrázol, ezeket sem fogyaszthatod büntetlenül.

4. Csak a cukorban, édességekben van szénhidrát

Nem és nem. Szénhidrát ugyanúgy megtalálható a zöldségekben, a gyümölcsökben, a tejtermékekben, a sós nassolnivalókban, de még a tojásban és a felvágottakban is.

5. A bio késztermékek biztos jók a CH diétába is

Az egészségünk szempontjából tényleg szerencsés biotermékeket választani, de rossz hír, hogy ezek szénhidráttartalma ugyanúgy lehet magas, még ha adott termékben szereplő cukor öko/biogazdálkodásból is származik. Egy répacukor/nádcukor (még ha barna is) diabétesz szempontjából ugyanúgy gyors felszívódású szénhidrát, ami helyből megemeli a vércukorszintet.

Érdemes odafigyelni arra, hogy ha készterméket vásárolunk, mindenképpen legyen a hátoldalán feltüntetve, hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz, így könnyebben ki tudjuk számolni, hogy beilleszthető-e étrendünkbe vagy sem.

Forrás: Diéták és Álmok blog

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek