A Titan tengeralattjáró fedélzetén tartózkodó öt áldozat között volt Shahzada Dawood pakisztáni üzletember és fia, a mindössze 19 éves Suleman Dawood. A fiatalember nagynénjének nyilatkozatai szerint nem is akarta az utazást.
Az NBC Newsnak adott interjújában a nő bevallotta, hogy mélyen elszomorította testvére és unokaöccsének elvesztése.
„Nagyon rosszul érzem magam, hogy az egész világnak ennyi traumán, ennyi gyászon kellett keresztülmennie” – mondta Azmeh Dawood az NBC Newsnak adott interjújában.
Azt is elárulta, hogy Suleman csak azért ment el az útra, hogy apja kedvében járjon, aki a Titanic „megszállottja” volt.
Suleman „vonakodott ezt megtenni” és „rettegett” – állította a nagynéni, és kifejtette, hogy a 19 éves fiú egy másik családtagnak is kifejezte aggodalmát.
„Ha egymillió dollárt adtak volna, sem mentem volna a Titanba” – mondta Azmeh.
Elmondása szerint a pakisztáni üzletember már kiskorától kezdve rajongott a Titanicért, ezért egyáltalán nem lepődött meg, amikor megtudta, hogy a férfi jegyeket vett az útra, ráadásul a fiát is magával vitte.
Az öt utas a robbanásban halt meg
Sokan azon tűnődnek, vajon a legénység tudta-e, hogy mi történik. Mivel ekkora nyomás nehezedett a tengeralattjáróra, az imploszió a milliszekundum tört része alatt következett volna be.
A katasztrofális imploszió több mint 1000 mérföld/órás sebességnél következik be – mondta Aileen Marty, egykori tengerésztiszt, a Florida International University professzora a CNN-nek.
Szerinte az egész szerkezet összeomlott, mielőtt a bent tartózkodó személyek észrevették volna, hogy baj van.
„Úgy haltak meg, hogy észre sem vették, hogy meg fognak halni. Végső soron a sokféle halálozási mód közül ez fájdalommentes” – bizonygatja a szakember.
Arra a kérdésre, hogy mennyi esélye van a Titan legénységének tagjait megtalálni, az amerikai parti őrségtől Mauger azt mondta, hogy „egyelőre nincs válasza”, de folytatják a keresést.
„Hihetetlenül kíméletlen környezet van odalent a tengerfenéken” – mondta csütörtökön.