A visszerek nemcsak esztétikailag okoznak kellemetlen látványt, hanem a vér pangása által megnehezítik a perifériás keringést és dagadó fáradt lábakat eredményeznek. A szépségipar és az esztétikai sebészi beavatkozások aranykorukat élik.
A dús keblek plasztikázása mellet egyre gyakoribb az ajkak plasztikai beavatkozása is. A bécsi Dr. Doris Grablowitz plasztikai sebész egy forradalmian új módszert alkalmaz, amely egy beavatkozás során két problémát old meg. A műtét során a láb egyik kitágult visszeres vénáját távolítja el helyi érzéstelenítésben, amelyet aztán egy újabb beavatkozásnál használ fel. A vénafal rugalmas és puha szövetét vékony csíkokra vágják, és tömítő anyagként használják a feltöltendő ajakba.
Az eredmény? Vonzó lábak és dús ajkak!
Az előnyök közé sorolható a jobb szöveti kompatibilitás miatti hosszantartó hatás. Az eddig használt anyagok gyakran vezettek csomók kialakulásához, vagy szövet kilökődéshez és a hatásuk sem volt annyira hosszantartó. A beavatkozás közel 2000 euróba kerül és csak akkor kivitelezhető, ha a vénafal elég nagy, nem gyulladt vagy nem szklerozált.
Az esztétikai sebész közel 20 páciensen alkalmazta eddig sikeresen az új technikát.

