A 30 éves brit Jono Lancaster Treacher-Collins szindrómában szenved. A ritka genetikai rendellenesség jellemzője, hogy a koponya, az arc- és az állcsont nem fejlődik ki rendesen. Minden ötvenezredik újszülött ezzel a betegséggel jön a világra.

A férfi célja segíteni kiskorú sorstársainak, hogy jobban érezzék magukat egy olyan világban, ahol az emberek többsége viszolyogva néz a szindrómában szenvedőkre. Jono legutóbb Ausztráliáig, Adelaideig utazott, hogy a két éves Zackary-vel találkozhasson azt követően, hogy a kisfiú édesanyja felvette vele a kapcsolatot.
Az anya szerint Jono valódi hírességnek számít a Treacher-Collins szindrómában szenvedők és hozzátartozóik körében, és nagyon inspiráló személyiség. Hozzátette: a férfi nagyon boldoggá tette őket, hogy elutazott hozzájuk, mivel a fiának nagyon fontos volt, hogy hozzá hasonló emberekkel találkozhasson.

Zack elmondta: gyerekkorában ő is örült volna, ha olyan emberekkel találkozhatott volna, aki hozzá hasonló problémával küszködnek. A férfi azóta is Ausztráliát és Új-Zélandot járja, hogy fiatal sorstársaival beszélgessen és erőt adjon nekik a betegség elviseléséhez.
Forrás: Hír24.hu

