Kuriózum8 tanács pszichológusoktól a sikeres kommunikáció érdekében!

8 tanács pszichológusoktól a sikeres kommunikáció érdekében!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Ha valami nem működik, akkor tenni kell azért, hogy jobban menjen. Szinte ma már nincs egy olyan terület, ahol a problémákra ne lenne megoldás. Ilyen például a társas és párkapcsolatok terület is, hiszen van, akinek ez egyszerű, de van, akinek gondot jelent a hatékony kommunikáció, az érzelmek kifejezése.

Fotó: Penn State/flickr.com
Fotó: Penn State/flickr.com

Az alábbiakban 8 tanácsot írunk le, amelyek pszichológusok foglaltak össze annak érdekében, hogy hatékonyabban, sikeresebbet tudjunk más emberekkel kapcsolatot teremteni.

1. Tartsunk szünetet, miután feltettünk egy kérdést

Ha valakivel beszélgetünk, és ez a bizonyos személy csak félszavakban válaszol, akkor tartsunk egy kis szünetet, nézzünk az illető szemébe. A nyomás hatására a beszélgető partnerünk azt érzi majd, hogy nem fogja megúszni anélkül az egészet, hogy kielégítő választ adna, így részletesen el fog mondani mindent.

2. Figyeljük az emberek lábát, miközben beszélnek. Kideríthető, hogy valóban érdekli-e őket a téma

Ha valaki a lábfejével nem áll egyenesen szembe a beszélgető partnerével, hanem oldalirányba tartja, akkor az illető személlyel való beszélgetést nem élvezi, nem érdekli igazán a téma.

3. Legyünk kedvesek, mosolygósak, mikor találkozunk azzal az emberrel, akit már régóta meg szeretnénk ismerni

A kedvesség azért jó, mert ragályos, hiszen ha morcosan, nagyképűen köszönünk valakinek, akkor kevés az esélye annak, hogy jól el tudunk majd beszélgetni az illetővel. Ha viszont rámosolygunk, az már kezdésnek nagyszerű.

4. Ha valaki dühös ránk, próbáljuk megőrizni nyugalmunkat. Az illető így még jobban feldühödik, és zavarba jön

Egy feszült beszélgetés során, bármennyire is nehéz legyen, érdemes megőrizni a nyugalmunkat. Ez a reakció még nagyobb ingerültséget, dühöt vált ki a kiabálóból, ami egy idő után megszégyeníti őt.

5. Melegítsük fel kezünket, mielőtt kezet ráznánk valakivel

Egy meleg kézfogás – szokták mondani, nos ez tényleg sokat számít, mivel bizalmat sugároz, ellentétben a hideg, izzadt tenyérrel, ami idegességre, szorongásra utal.

6. Ha beszélgetünk valakivel, említsük meg a nevét is

Ha nevén szólítjuk a beszélgető partnerünket, akkor ezzel azt az üzenetet közvetítjük feléje, hogy fontos számunkra.

7. Rágózzunk, ha stresszesek vagyunk

Ha elkezdünk rágózni, ezzel eltereljük kissé agyunk figyelmét a stresszes helyzetről, így nyugodtabban tudunk beszélni az illetővel. Természetesen ezt is óvatosan csináljuk, ellenkező esetben épp az ellenkezőjét válthatjuk ki vele.

8. Arról beszéljünk, amit a másik fél hallani szeretne

Ha tudjuk, hogy a beszélgetőtársunknak mi a kedvenc témaköre, igyekezzünk arról beszélni, akár részletekbe belemenni, így könnyebben fog menni a barátkozás.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek