Otthon7 hasznos praktika azoknak a háziasszonyoknak, akik túl sok időt töltenek takarítással!

7 hasznos praktika azoknak a háziasszonyoknak, akik túl sok időt töltenek takarítással!

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Biztosan mindenkinek van egy olyan nő ismerőse, aki enyhén szólva is tisztaságmániás, és szinte minden szabadidejét takarítással tölti, függetlenül attól, hogy ünnep közeledik-e, vagy éppen vendégeket vár. Az utolsó porszemet, foltot is el akarja tüntetni.

Fotó: Pixabay.com
Fotó: Pixabay.com

Most azoknak ajánlunk 7 hasznos tanácsot, akik hasonló cipőben járnak, hiszen ezáltal időt spórolnak és mégis minden úgy fog ragyogni, ha naponta több órát foglalkoznának takarítással.

1. A takarítást fentről lefelé, és balról jobbra kell elvégezni

Előbb a felső szinteknél kell elkezdeni a takarítást, majd fokozatosan kell lefele haladni, hiszen az nem jó, ha előbb a padlót mossuk fel, majd utána kezdjük a polcokról törölni a port, mert így a kis szöszök lehullnak a földre, így olyan lesz, mintha nem is töröltük volna fel.

2. Porszívó, amely fel is töröl

Azokat a helyeket, ahol gyakran közlekedik a család, legalább hetente egyszer fertőtleníteni kell. Hogy minden gyorsan menjen, érdemes egy összetett háztartási gépet vásárolni, ami felmossa, fertőtleníti a padlót, és utána még szárazra is törli. Gyors és hatékony.

3. Folteltávolítás citromlével

A citromban lévő sav remekül eltávolítja a vízkőfoltokat, de még a rozsdával is elbánik. Egy citromot vágjuk kétfelé, majd az egyik felével súroljuk be a tisztítandó felületet, hagyjuk rajta a lét 10 percig, majd utána egy nedves szivaccsal töröljük fényesre a kagylót, csapokat. Fából készült bútorokon ne alkalmazzuk, mert kárt tehet a felületben a citromsav.

4. Különbség van tisztaság és rend között

Hiába csillog-villog minden felület, tiszta a kagyló, a wc, a padló, a szőnyeg, hiszen ez mit sem ér, ha közben szanaszét hevernek az amúgy tiszta ruhák, és a tiszta edényekkel is tele van a mosogató, sőt a ragyogó konyhapult is. Hiába tiszta minden, attól még rendetlenség van, ami először fog szembeötleni, ha valaki belép a lakásba.

5. Minden nap csak egy kicsit takarítsunk

Nem könnyű beosztani úgy az időt, hogy mindenre jusson, de meg lehet próbálni. A legjobb, ha felosztjuk napjainkat, leírjuk, hogy mire mennyi időt szánunk. Ez lesz a mi időrendünk, ebbe kell beilleszteni a napi kb. 30 perces takarítást, ami azért jó, mert így hétvégén nem kell azzal foglalkoznunk, hanem átadhatjuk magunkat az édes pihenésnek.

6. Dobjunk ki, ajándékozzunk el mindent, amire nincs szükségünk

Bármennyi tárhelyünk legyen a lakásunkban, a felesleges holmiktól meg kell szabadulni. Évente ezért rendszerezzünk mindent, nézzük meg, hogy mit használunk, és mit nem, tegyük ki a kukába a haszontalan kacatokat, ruhákat, stb.

7. A mikrót gyorsan ki kell takarítani

Minden használat után a mikrót ki kell takarítani, mert nagyon gyorsan zsíros szennyeződések rakódnak le a felületeken, amelyek csak úgy vonzzák a baktériumokat. A legjobb módja a takarításnak, ha egy tálba, amelyet be lehet tenni a mikróba, vizet öntünk és bele 2–3 evőkanál ecetet, majd bekapcsoljuk a mikrót, és hagyjuk pár percig, hogy az ecetes gőz leolvassza a szennyeződést. A végén egy tiszta nedves szivaccsal töröljük ki a készüléket.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek



    A tél rejtett veszélyei: mítoszok és valóság

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek