Kuriózum6 gyakori hiba, amelyeket az ételek elkészítésekor követünk el

6 gyakori hiba, amelyeket az ételek elkészítésekor követünk el

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

Az emberek többsége meg van győződve arról, hogy ahogyan az ételeket elkészítik, az helyes, egészséges. Ez amiatt van, mert így tanulták a szüleiktől, ebbe nőttek bele. Azonban van pár dolog, amit igazán rosszul csinálunk, íme 6 példa ezek közül.

grillezes

1. Vigyázzunk a grillezéssel

Főként nyáron kell elővigyázatosnak lennünk, mert olyankor mindenkinek megjön a kedve a grillrácson való sütögetéshez. Azonban a szakértők kutatásai alapján a nyílt lángon való hússütés során rákkeltő anyagok keletkezhetnek, főként akkor, ha magas hőfokon túlsütjük, netán elégetjük a húst, és mégis elfogyasztjuk, nem kerekítve problémát abból, ha kissé szenes, vagy kormos lett.

2. Gyorsan meginni a narancslét

Sokszor halljuk, hogy „idd meg gyorsan a narancslevet, hogy minél több vitamin bejusson a szervezetedbe”. Nos, a gyümölcslében lévő C-vitamin még sértetlenül megtalálható 12 óra elteltével is, ezt egy 2014-ben végzett kísérlettel bizonyították be.

3. Ne főzzük meg a brokkolit

A brokkolit párolva fogyasszuk, ha szeretnénk a benne lévő C-vitaminhoz hozzájutni, vízbe ne főzzük meg, mert a C-vitamin mellett több antioxidáns is kárba megy, azaz eltűnik. Legjobb, ha egy picit párolva, vagy nagyon kevés vízbe, nagyon minimálisan megfőzve fogyasztjuk.

4. Ne tegyünk tejet a teába

Egy, a European Heart Journal szaklapban megjelent tanulmány arról szól, hogy a teákban rejlő, a keringési rendszer egészségét megőrző hatóanyagokat a tej semlegesíti. A tejben lévő kazein csökkenti a tea antioxidáns és rákellenes hatását is.

tej-tea

5. Ne öntsük le a joghurtot

Sokan reflexből, ha felnyitják a joghurtos dobozt, gyorsan leöntik a felszínre kicsapódó savót, mert nem egy megnyerő látvány. Azonban ez a lé rengeteg fehérjét, ásványi anyagot, köztük kalciumot és foszfort tartalmaz, így inkább keverjük össze az egészet, és úgy fogyasszuk el.

6. Ne vágjuk fel az epreket

Ha agresszíven, túlzottan felszeletelünk, meghámozunk egy gyümölcsöt, akkor annak fizikai-kémiai tulajdonságait is megváltoztatjuk, például beindítva az oxidációs folyamatot. Ha a gyümölcs a levegővel, és így az oxigénnel érintkezik, veszít a C-vitamin tartalmából. A fény sem tesz jót, ilyenkor főként az A-vitamin és a béta-karotin szintje csökken. Inkább fogyasszuk frissen, egészben a gyümölcsöket, ha az epret fel is szeleteljük, de késnek a vendégek, pár csepp citromlével locsoljuk meg, és tároljuk addig a hűtőben.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Aktuális kedvencek

    Ez is tetszeni fog

    Kapcsolódó cikkek