Tudjuk jól, hogy egy munkahelyen szinte semmi sem marad titokban. Ezzel azonban a főnökök is tisztában vannak, ezért sokszor egyes dolgokat titokban tartanak, éppen azért, hogy ne alakuljon ki munkahelyi konfliktus, ami ugyebár könnyedén a termelés rovására is mehet.
Ha munkavállalók vagyunk, fontosnak tartjuk a rólunk kialakult képet, így nem árt, ha tudjuk, hogy mi jár a főnökünk fejében, Most 5 olyan titokról rántjuk le a leplet, amiről a főnökeink nem szeretnék, ha kiderülne.
1. A főnökünk minden nap szemügyre veszi, hogy mibe vagyunk felöltözve, hogyan nézünk ki
Azt gondolnánk, hogy főnökünket nem érdekli az, hogy ma éppen mit vettünk fel, mert sosem szokta megszólni az öltözködésünket, de ez még nem jelenti azt, hogy ne lenne véleménye a kinézetünkről, és ne “büntetne” meg, ha ízléstelenül, kihívóan lennénk felöltözve. Éppen ezért ma már sok munkahelyen elő van írva, hogy hogyan kell felöltözni, mi az amire figyelni kell.
2. Vigyázni kell a belső online beszélgetésekkel, mert lehet, hogy a főnök minden üzenetet elolvas
Nem árt tudni, hogy a szolgálati, munkahelyi számítógép nem a sajátunk, így nem csinálhatunk azt rajta, amit éppen szeretnénk, mert lehet, hogy a belső hálózat úgy lett kialakítva, hogy főnökünk minden tevékenységünket nyomon tudja követni.
Az Egyesült Államokban a vállalatok fele folyamatosan figyeli alkalmazottainak online tevékenységét, és még a levelezéseket is átolvashatják.
3. Munkahelyi diszkrimináció
Bármennyire is igyekezünk teljesíteni, mindig valamilyen formában találkozni fogunk a munkahelyi diszkriminációval, legyen szó nemi, életkor, faji, nemzetiség, szexuális irányultsági megkülönböztetésről. A leggyakoribb manapság talán az életkori diszkrimináció, amikor valakit az előrehaladott kora miatt nem alkalmaznak. Egy tanulmány szerint 1997 óta az életkori hátrányos megkülönböztetés 44 százalékkal nőt az alkalmazások terén.
4. A főnök kedvencei
Vannak olyan helyzetek, mikor az igazgatók, vezetők, főnökök a szárnyaik alá vesznek pár alkalmazottat, mert szeretnének belőlük kisfőnököket faragni, de vigyázni kell ezekkel a kapcsolatokkal, mert ez még korántsem jelenti azt, hogy a főnökünk barátként tekint ránk. Egy ilyen kapcsolatban ügyesen kell meghúzni a határokat.
5. Ha fizetésemelést szeretnénk, kérnünk kell
Általában a pénzről nem könnyű beszélni, de ha magasabb fizetést szeretnénk, akkor meg kell említenünk a főnökünknek. Hiába végezzük lelkiismeretesen a munkánkat évekig, arra várva, hogy majd díjazzák az igyekezetünket és több pénzt fognak adni. Ha nem is érünk el abban a pillanatban semmit, de legalább jeleztük az igényünket, így a következő fizetésemeléskor lehet, hogy számításba veszik kérésünket.